Amarone della Valpolicella Classico Domini Veneti D.O.C.

Tym razem wino, które zasługuje na pierwsze miejsce wśród moich faworytów. Osoby, które zaglądają na mojego bloga, doskonale wiedzą, że lubuję się w winach czerwonych, wytrwanych i najlepiej tych, które pochodzę z Chile. Dzisiaj jednak duże zaskoczenie, ponieważ wino, które krótko dla was zrecenzuję to włoska mieszanka trzech szczepów. Cena niestety „zaporowa” ale z pewnością adekwatna do jakości. Zapraszam kochani :).

Amarone della Valpolicella Classico Domini Veneti D.O.C. jak już wcześniej wspomniałam to wino wytrwane, czerwone, które pochodzi z Włoch, a dokładniej z regionu Veneto. Genialne połączenie trzech niezwykłych szczepów:

  • Corvina Veronese 70%,
  • Corvinone 15%,
  • Rondinella 15%.

Amarone della Valpolicella Classico Domini Veneti D.O.C. to jeden z najcenniejszych wyrobów winnicy Cantina Negrar. Wino to powstaje z winogron, które są podsuszane przez 120 dni. Po tym czasie, zostają poddane procesowi winifikacji, który to odbywa się na przełomie stycznia i lutego. Kolejnym etapem jest dojrzewanie w dużych beczkach przez 18 miesięcy oraz około osiem miesięcy w butelkach. Naturalnie wino Amarone della Valpolicella Classico Domini Veneti D.O.C. jest przeznaczone do leżakowania. Bardzo charakterystyczne, intensywne z wyraźnie wyczuwalnymi nutami wiśni, pieprznych przypraw i suszonych śliwek.

Cena za butelkę jest bardzo wysoka bo w granicach 200 zł. Idealnie skomponuje się z dojrzałymi serami, dziczyzną ale pasuje także do czerwonych mięs. Jeżeli chcesz zaszaleć ale jednocześnie mieć pewność, że kupisz wino z najwyższej półki, skuś się na Amarone della Valpolicella Classico Domini Veneti D.O.C.

Źródło zdjęć: google.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.