Brunello di Montalcino Banafi

Dzisiaj w końcu przyszła pora abym opisała jedno z moich ulubionych włoskich win czyli Brunello di Montalcino. Zanim jednak przejdę do opisu tego wina chciałabym zaznaczyć, że nie jest to najtańszy trunek! W Polsce ceny zaczynają się od około 80 złotych ale to rzadkość bo zazwyczaj za butelkę Brunello musimy zapłacić około 150 złotych. Inaczej sprawa wygląda w słonecznej Toskanii bo dokładnie stamtąd pochodzi to wino. Tam ceny zaczynają się od około 50 złotych. W tej cenie znajdziemy bardzo dobre gatunkowo wino, które z pewnością zachwyci fanów czerwonych i wytrawnych win :).

  • CB_Rosso_di_Montalcino_1.5Postanowiłam opisać wino Brunello di Montalcino Banafi, ponieważ to wino, które możecie dostać w Polsce! Producentem Brunello di Montalcino Banafi jest Castello Banafi. Jak już wyżej wspomniałam jest to wino, które pochodzi z Włoch, a dokładniej z regionu Montalcino (Riserva Docg). Rocznik jak przystało na wino Brunello (niezależnie od rodzaju) musi mieć minimum pięć lat. Brunello di Montalcino Banafi to wino, które ma aż siedem lat więc jest to rocznik 2009. Oczywiście jest to wino czerwone, wytrawne wyprodukowane w 100% ze szczepu sangiovese. Zawartość alkoholu wynosi 14%. Za butelkę o standardowej pojemności 750 ml musimy zapłacić około 195 złotych.

Jakie jest wino Brunello di Montalcino Banafi?

  • Piękny, ciemny rubinowy kolor z fioletowymi przebłyskami. Wspaniały aromat wanilii, lukrecji, a nawet delikatny zapach fiołka! Usta bogate, oleiste z delikatną dozą przypraw. Idealne do dojrzałych serów, dziczyzny oraz czerwonego mięsa!

Źródło zdjęć: banfiwines.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.