Chateau Des Jacques Moulin-a-Vent A.O.C. Louis Jadot

Dla odmiany, dzisiaj zapraszam wszystkich na recenzję wina… francuskiego. Tak, wiem że rzadko piszę o francuskich winach (co nie jest zamierzone!) ale jakoś mi nie po drodze z Francją ;). Nie ma konkretnej przyczyny, po prostu jakoś tak wychodzi. No ale jak już wyżej wspomniałam, czas coś zmienić dlatego dzisiaj zachęcam do sprawdzenia mojego krótkiego wpisu o Chateau Des Jacques Moulin-a-Vent A.O.C. Louis Jadot. Miałam zaszczyt degustować to wino podczas uroczystej kolacji na zakończenie sezonu dlatego z chęcią podzielę się z wami swoimi wrażeniami. Muszę przyznać, że francuzi robią bardzo dobre wina w całkiem przystępnych cenach. To, które dzisiaj opiszę, z pewnością jest godne waszej uwagi.

Chateau Des Jacques Moulin-a-Vent A.O.C. Louis Jadot to wino czerwone i oczywiście wytrawne (a jakże by inaczej ;)!). Pochodzi z pięknego regionu Francji jakim jest Bourgogone (apelacja A.O.C.), w 100% produkowane ze szczepu Gamay. Wino Chateau Des Jacques Moulin-a-Vent A.O.C. Louis Jadot można nabyć w butelkach o standardowej pojemności 750 ml w cenie około 140 złotych. Wino dojrzewa w dębowych beczkach przez sześć miesięcy. Może być przechowywane przez 10 lat.

Chateau Des Jacques Moulin-a-Vent A.O.C. Louis Jadot jest oleiste, gęste w pięknym, głębokim, rubinowym kolorze. Bardzo mięsiste dzięki czemu idealnie nadaje się do czerwonego mięsa ale i baraniny czy dziczyzny. Fani wytrwanych win, którzy uwielbiają łączyć ostre, słone sery, również będą zachwyceni.

A może macie jakieś pytania? Z przyjemnością na wszystkie odpowiem. Zachęcam do komentowania :).

Źródło zdjęć: google.com

One Comment

  1. Co jutro gotujecie na obiad? Ja zrobie rumfordzka wedlug starego przepisu. Jest przepyszna, poszukajcie sobie w goglu: zupa rumfordzka babci

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.