Chianti Classico San Felice DOCG

Moja dzisiejsza propozycja to włoskie wino Chianti. Z pewnością każdy z was, co najmniej raz w życiu miał okazję spróbować Chianti bo jest to jeden z najpopularniejszych trunków toskańskich. Zanim jednak przejdę do mojej krótkiej charakterystyki, chciałabym podzielić się z wami swoją wiedzą na temat włoskiego Chianti.

Chianti to wino wytrawne w pięknym intensywnym kolorze czerwieni. Nie wiem czy wiecie ale nazwa pochodzi od historycznej krainy z samego środka Toskanii, gdzie odbywa się jego produkcja. Trzy małe miejscowości dostały nazwę Chianti Classico DOCG i każde wino, które tam zostało wyprodukowane ma w swojej nazwie dopisek DOCG. Warto również pamiętać, że może być on zastąpiony czarnym kogutem na żółtym tle. Wina z wizerunkiem koguta lub z dopiskiem DOCG to najwyższa półka! Włoskie Chianti powstaje głównie ze szczepu sangiovese (75%), a następnie canaiolo nero, trebbiano toscano oraz malvasua del chianti.

Chianti Classico San Felice DOCG to klasa sama w sobie ;). Naturalnie wytrawne, z Toskanii (dopisek DOCG o czym wspominałam wyżej). Jak wskazuje nazwa, to wino pochodzi z winnicy San Felice. Produkowane w 100% ze szczepu Sangiovese. Piękny rubinowy kolor, charakterne, delikatnie cierpkie z nutami wiśni, malin oraz słodkich fiołków. Idealne do grillowanych mięs oraz makaronów i serów. Za butelkę Chianti Classico San Felice DOCG musimy zapłacić około 90 złotych.

Zachęcam do sprawdzenia Chianti Classico San Felice DOCG, ponieważ to klasyk gatunku. Idealne na letnie wieczory przy grillu :).

Źródło zdjęć: irishtimes.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.