Cono Sur Single Vineyard Cabernet Sauvignon

W związku z tym, że powoli zbliżają się Święta Bożego Narodzenia chciałabym złożyć wam najserdeczniejsze życzenia. Mam nadzieję, że ten magiczny czas spędzicie w przyjaznym gronie, uśmiechnięci, zdrowi i przepełnienie pozytywną energią.

A skoro święta już tuż tuż, zaproponuję wam dzisiaj wino, które idealnie sprawdzi się podczas pierwszego dnia świąt. Nie wiem jak wy ale u mnie te dwa kolejne dni, spędza się głównie przy stole. Dużo jemy, dużo pijemy i oczywiście dużo się śmiejemy. Zazwyczaj są to już potrawy mięsne dlatego moja propozycja będzie skierowana do osób, które wolą coś nietuzinkowego, cięższego czyli Cono Sur Single Vineyard Cabernet Sauvignon :).

Cono Sur Single Vineyard Cabernet Sauvignon to wino czerwone, wytrwane pochodzące z Chile, a dokładniej z jednej z pięknych 18 parceli, winnicy El Recurso znajdującej się w malowniczej Maipo Valley. To wino należy do spokojnych. W 100% wyprodukowane ze szczepu Cabernet Sauvignon. Cono Sur Single Vineyard Cabernet Sauvignon ma duży potencjał. Leżakuje aż 12 miesięcy we beczkach z francuskiego dębu. Jest niesamowite w ustach! Wiele aromatów jak dojrzałe maliny, soczyste truskawki, śliwki z delikatnie słodką nutą przypraw i dębu.

Wino to występuje w butelkach o standardowej pojemności 750 ml. Sugerowana temperatura podawania to ok. 18 stopni Celsjusza. Idealnie skomponuje się z czerwonym mięsem, dziczyzną ale także z serami typu Brie, Cheddar, delikatniejszy Camembert czy niebieski Gorgonzola. Za butelkę Cono Sur Single Vineyard Cabernet Sauvignon trzeba zapłacić około 100 złotych. W mojej ocenie, warte każdej złotówki!

Źródło zdjęć: findlaterws.ie

Leave a Comment