DOC Piave – Cabernet Sauvignon

Dobre wino do leżakowania? Ile trzeba wydać na elegancki trunek? To pytanie dosyć często pojawia się wśród moich znajomych. Spotykam się z przekonaniem, osób które nie znają się na winach, że na dobre wino, które ma leżakować trzeba wydać co najmniej 100 złotych. Czy jest to zgodne z prawdą? Odpowiem wam tak prosto jak potrafię 😉 – nie, nie trzeba wydawać 100 złotych. Dobrej jakości wino z górnej półki (do leżakowania) kosztuje w granicach 50 złotych 🙂 i dzisiaj chciałabym zaproponować wam właśnie takie wino, które jest idealnym przykładem!

cabsauv (1)DOC Piave – Cabernet Sauvignon to wino, które pochodzi z Włoch, a dokładniej z regionu Veneto. Jest to czerwone, wytrawne wino z rodzaju spokojnych. Apelacja: DOC Piave i w całości ze szczepu Cabernet Sauvignon. Wino DOC Piave – Cabernet Sauvignon jest w sprzedaży w butelce o standardowej pojemności czyli 750 ml. Zawartość alkoholu wynosi 13,5%. Za butelkę DOC Piave – Cabernet Sauvignon musicie zapłacić około 50 złotych.

Jakie jest DOC Piave – Cabernet Sauvignon?

  • Jak już wyżej pisałam, to bardzo eleganckie wino z wyższej półki o atrakcyjnym bukiecie ciemnych owoców. Odnajdziemy w nim wiśnie, czarne porzeczki, jeżyny ale także cynamon i nuta pieprzu! Całość jest wzbogacona wspaniałym aromatem drewna i ziaren kawy. Producenci wina zadbali by została zachowana równowaga pomiędzy kwasowością, a taninami dzięki czemu DOC Piave – Cabernet Sauvignon jest delikatne i świeże. Idealne do czerwonych mięs, potraw z dziczyzny, potraw z grilla, ostrych dań czy dojrzałych serów.

Gorąco polecam to wino jeżeli zależy wam na eleganckim, oleistym i głębokim trunku. Z pewnością zachwycicie nim gości :)!

Źródło zdjęć: greatvineagency.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.