Finca El Origen Cabernet Sauvignon Mendoza

Jeżeli szukacie wina na uroczystą kolację przy świecach czy świąteczną imprezę, dobrze trafiliście. Dzisiaj zapraszam was na odkorkowanie 😉 genialnego wina argentyńskiego, które zachwyca swoją barwą, smakiem i niesamowitym aromatem.

Finca El Origen Cabernet Sauvignon Mendoza to wino, które pochodzi z Argentyny, a dokładniej z regionu Mendoza. Wina z tamtejszych okolic są bajeczne! Finca El Origen Cabernet Sauvignon Mendoza to wino wytrawne, czerwone wyprodukowane w 100% ze szczepu Cabernet Sauvignon. Występuje w butelkach o standardowej pojemności 750 ml. Zawartość alkoholu w butelce Finca El Origen Cabernet Sauvignon Mendoza wynosi 14%. Za ten trunek trzeba zapłacić około 45 złotych.

To genialne wino z Argentyny ma piękną rubinową barwę z delikatnymi fioletowymi refleksami. Jest gęste ale nie nazbyt ciężkie. Finca El Origen Cabernet Sauvignon Mendoza należy do win wytrwanych ale lżejszych. Wyraźnie wyczuwalna nuta dojrzałych owoców i słodkich korzeni. Na pierwsze miejsce, zdecydowanie wysuwa się czarna porzeczka czyli charakterystyczna nuta dla szczepu Cabernet Sauvignon. To wino idealnie komponuje się z pieczonymi mięsami ale także pięknie podkreśli smak pasztetów czy suszonych wędlin.

Zdecydowanie polecam Finca El Origen Cabernet Sauvignon Mendoza wszystkim, którzy uwielbiają wina wytrawne z lekką owocową nutką. Nie jest ciężkie, a zatem powinno spodobać się również tym, którzy preferują wina pół wytrawne. Cena jest adekwatna do jakości. Warte każdej złotówki ;).

Źródło zdjęć: wine-searcher.com

Leave a Comment