Gadżety z tablicy

5Widziałam ostatnio wspaniały gadżet domowy- kubek tablica. Czy to nie wspaniałe? Codziennie można mieć ten sam- nowy kubek!

DIY- zrób to sam

7A taki kubek można zrobić samemu. Wystarczy kupić farbę tablicową. Tak, tak jest taka farba która tworzy powierzchnie tablicową na wszystkim co tylko da się wymyśleć. Kubek, meble, stół, a może ściana? Czy te tętniące życiem ściany nie wyglądają wspaniale? A jakie są kreatywne! To doskonały pomysł na prezent, taki indywidualny i specjalnie dla danej osoby. Farba tablicowa kosztuje kilkanaście- kilkadziesiąt złotych i każdy może wykonać tablicowe gadżety sam. I niewielkim kosztem.

Krok po kroku kubek tablicowy

1Potrzebny będzie dość duży stary kubek, który chcemy pokryć farbą. Możemy pokryć cały kubek lub jego część. Według mnie dobrze wygląda gdy pozostaje część kubka niepomalowana. A ma to także praktyczne znaczenie- wygodniej gdy farba tablicowa, popisana kredą nie dotyka ust podczas picia. Mamy przygotowany kubek- umyty, odtłuszczony. Obklejamy taśmą malarską część kubka, którą chcemy pozostawić niepomalowaną. Zanurzamy go w farbie lub malujemy wałkiem gąbkowym lub pędzlem. Po nałożeniu farby odklejamy taśmę.

3Krok drugi- wypalanie

Po wyschnięciu farby, najlepiej po kilkunastu godzinach przystępujemy do wypalania. Piekarnik nagrzewamy do 150 stopni i wypalamy kubek przez około 35 minut.

2Krok trzeci

Bierz kredę do ręki, baw się, maluj. Czy to nie wspaniała możliwość napisać na takim kubku kochanej osobie miłe słówko na dzień dobry? Życzę miłej zabawy!

One Comment

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.