Ikella Cabernet Sauvignon – Argentyna

ikella1.jpg_640_640Poszukujecie dobrego wina z wyższej półki na prezent? Tym razem chciałabym wam polecić wino, które pochodzi z Argentyny, którym się ostatnio zachwyciłam :)! Ikella Cabernet Sauvignon znalazło się w moim domu przez totalny przypadek. Niestety nie miałam czasu na dłuższy i spokojny wybór butelki wytrawnego wina w moim ulubionym sklepie z winami dlatego postawiłam na przypadek. Wybrałam pierwsze lepsze winko z brzegu. Metoda dziwna ale tym razem się sprawdziła. Przejdźmy zatem do wina :).

Ikella Cabernet Sauvignon to wino argentyńskie z regionu Mendoza. Producentem tego wina jest Melipal. Apelacja to Agreto. Butelka o standardowej pojemności czyli 750 ml. Zawartość alkoholu wynosi 14%. Ikella Cabernet Sauvignon to wino czerwone, wytrawne o bardzo głębokiej, rubinowej barwie z pięknymi fioletowymi refleksami. Doskonale wyczuwalny aromat czerwonych owoców takich jak porzeczki oraz śliwki. Charakterystyczną nutą tego wina są przyprawy i pieprz, które szybko uwodzą ;)! Wino Ikella Cabernet Sauvignon to wino z wyższej półki jednak poleca się je także osobom, które preferują wina półwytrawne. W smaku jest delikatne, dość owocowe z dobrą strukturą. Dodatkowym atutem tego wina są idealnie zintegrowane taniny. Wino sugeruje podawać się do czerwonego mięsa, dojrzewających serów, a także do wędlin. Cena Ikella Cabernet Sauvignon nie jest najniższa. Za butelkę trzeba zapłacić około 70 złotych.

Moja ocena?

Myślę, że nie będę się rozpisywać, a jedynie napiszę, że cały powyższy opis jest jak najbardziej adekwatny do rzeczywistości. Wino wytrawne jednak lekko owocowe i wyważone. Idealne na przyjęcia czy posiadówki z przyjaciółmi :).

Źródło zdjęć: winemdq.blogspot.com, caminosdelvino.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.