J.P. Chenet Cinsault Grenache – idealne wino na letni sezon weselny ;)

Lato a wino

Sezon letni to sezon weselny w związku z czym dzisiaj zaproponuję wam wino, które będzie idealne na tą okazję. W przypadku wesel uważam, że idealnie sprawdzają się wina różowe, wytrawne. Zazwyczaj są to lekkie wina owocowe, które wspaniale komponują się różnorodnym menu. Oczywiście należy pamiętać aby zadbać o wszystkich gości czyli najlepiej zaproponować kilka butelek win różnego rodzaju.

J.P. Chenet Cinsault Grenache

Ja tym razem opiszę różowe wino wytrawne J.P. Chenet Cinsault Grenache. Wino to pochodzi z Francji i w szczególności polecane jest jako aperitif do sałatek, dań mięsnych czy też grillowanych potraw. Powstaje ze szczepów Cinsault oraz Grenache w proporcji 70% do 30%. Wino J.P. Chenet Cinsault Grenache jest wyraziste i idealne na upalne, letnie dni. Mocno orzeźwiające o aromacie letnich owoców, w których wyczuwalne są jagódki! W całości wino J.P. Chenet Cinsault Grenache oparte jest o smak dojrzałych truskawek oraz dzikiej róży.

 

j.p_3_l_rose

Kolor wina jest bardzo delikatny, jasno-różowy i przejrzysty. Zawartość alkoholu J.P. Chenet Cinsault Grenache wynosi 12,5%. Tak wygląda oficjalny opis, a jak moja opinia? Wino jest idealne na lato, ponieważ wspaniale gasi pragnienie. Piękna, soczysta i delikatna barwa kusi i przyciąga wzrok ;). W smaku lekkie i owocowe ale doskonale czuć, że jest to wino wytrawne. Dużym plusem J.P. Chenet Cinsault Grenache jest piękna i oryginalna butelka z zakrzywioną końcówką. Wino wspniale sprawdzi się na przyjęciach weselnych tym bardziej, że za butelkę J.P. Chenet Cinsault Grenache zapłacimy około 23 złote.

PS Polecam kieliszki do wina z Makro 🙂 https://www.makro.pl/swiat-produktow/makro-inspiracje/napoje-desery-przekaski/szampan-drinki-i-przekaski

Źródło ikony wpisu: vanoevelen.be

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.