Shiraz Vintage Secret McPherson

Wasz ulubiony szczep? Osobiście nie mam ulubionego bo każdy jest tak inny i tak charakterystyczny, że uwielbiam zmieniać swoje przyzwyczajenia dzięki czemu stale sama siebie zaskakuję ;)! Dzisiaj chciałabym napisać kilka słów o winie Shiraz Vintage Secret McPherson, które miałam okazję pić kilka dni temu. Koleżanki wybrały to wino na nasz babski wieczór i muszę przyznać, że od razu się w nim zakochałam!

Jakie jest Shiraz Vintage Secret McPherson?

  • 330525Ciekawostką jest fakt, że Shiraz Vintage Secret McPherson pochodzi z Australii, a dokładniej z regionu South Eastern Australia. Producentem tego wina jest McPherson Wines. To wino czerwone, wytrawne w 100% wyprodukowane ze szczepu Shiraz, który ostatnio stał się moim (tymczasowym) ulubionym szczepem. Shiraz Vintage Secret McPherson kupimy w Polsce w butelce o standardowej pojemności 750 ml. Zawartość alkoholu w butelce wynosi 14%.
  • Wino ma piękną intensywną barwę czerwonej purpury. Aromat śliwek i porzeczek kusi już przy pierwszym łyku. Niesamowite jest to, że równie mocno wyczuwalne są nuty czekoladowe i korzenne, które sprawiają, że Shiraz Vintage Secret McPherson ma jeszcze więcej klasy. Miękkie taniny i długi finisz powodują, że ma się ochotę na jeszcze więcej. Producent sugeruje podawać Shiraz Vintage Secret McPherson do czerwonych mięs, a także do genialnych pomidorowych makaronów. Temperatura podawania wina Shiraz Vintage Secret McPherson to od 14 do 16 stopni Celsjusza. Cena za butelkę to około 60 złotych.

Moja opinia?

  • Wino eleganckie ale jednocześnie lekkie. Idealne do spaghetti ;). Polecam!

Źródło zdjęć: cellartracker.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.