Wino Bodegones del Sur Sauvignon Blanc

Genialne wino, którym chciałabym się dzisiaj z wami podzielić to Urugwajskie, białe, wytrawne wino, które dostałam od koleżanki. Postanowiłyśmy z kumpelą przygotować na obiad sandacza w związku z czym padło na białe wino sauvignon blanc.

w to wino, którego producentem jest Establecimento Juanico. Jest to białe, wytrawne wino, które pochodzi z Urugwaju z regionu Canelones. Butelka, którą przyniosła moja koleżanka to rocznik 2013. Wino Bodegones del Sur Sauvignon Blanc jest stosunkowo tanim winem jednak idealnie nadaję się do wszystkich lekkich potraw, ponieważ jest bardzo delikatne w smaku. Z pewnością nie przyćmi dania ;). Za butelkę Bodegones del Sur Sauvignon Blanc zapłacimy w graniach 30 złotych. Pojemność butelki standardowa czyli 750 ml, a zawartość alkoholu wynosi 12%.

Jakie informacje znajdziemy na etykiecie oraz w oficjalnym opisie wina?

Wino Bodegones del Sur Sauvignon Blanc zostało wyprodukowane z popularnego dla białych win, szczepu Sauvignon Blanc. Barwa wina jest bardzo intensywna, w kolorze słomkowym ale jednocześnie z delikatnymi zielonymi refleksami. Wino Bodegones del Sur Sauvignon Blanc to głównie owoce cytrusowe takie jak grapefruit, cytryny, guawa z dodatkiem zielonych ziół. Charakterystyczne dla tego wina jest jego lekko kwaskowy smak, jednak nie z przesadą! Delikatna kwasowość zapewnia niesamowite orzeźwienie. Idealnie komponuje się z wszelkimi daniami z drobiu oraz ryb. Sprawdzi się także jako aperitif.

Polecam gorąco spróbować w szczególności jeżeli szukacie czegoś lekkiego i rześkiego.

Źródło zdjęć: opracowanie własne

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.