Adobe Reserva Carmenere 2013

Adobe-Reserva-2013-Colchagua-organicDzisiaj przyszedł czas na wino Adobe Reserva Carmenere 2013. To wino, które pochodzi z mojego ulubionego regionu czyli Chile :). Prawdopodobnie zaliczę to wino do moich faworytów, ponieważ jego smak jest genialny! Zawdzięcza to połączeniu kilku (również moich ulubionych) szczepów. Butelkę Adobe Reserva Carmenere 2013 kupiłam przez internet i to właśnie to ciekawe połączenie szczepów zwróciło moją uwagę. Zanim jednak przejdę do mojej oceny Adobe Reserva Carmenere 2013 pozwólcie, że podam wam trochę 'oficjalnych’ informacji.

Adobe Reserva Carmenere 2013 to wino pochodzące z Chile, a dokładnie z regionu Colchagua Valley (apelacja ta sama). Jest to wino czerwone i wytrawne. Producentem jest Emiliana. Adobe Reserva Carmenere 2013 powstaje ze czterech szczepów:

  • Carmenere w 85%
  • Syrah 8%
  • Cabernet Franc 4%
  • Merlot 3%

Zawartość alkoholu wynosi 13,5%. Jest dostępne w butelce o standardowej pojemności czyli 750 ml. Cena za butelkę Adobe Reserva Carmenere 2013 wynosi około 70 złotych. Wino Adobe Reserva Carmenere 2013 to zdecydowanie najlepsze wydanie. Ma piękny rubinowy kolor. Zachwyca nutka wiśni, która idealnie komponuje się z czarnym pieprzem. Miłe, okrągłe taniny i delikatna słodycz wspaniale współgra z lekką kwasowością oraz miękką strukturą.

Moja prywatna opinia?

  • Adobe Reserva Carmenere 2013 to zdecydowanie jedno z lepszych win jakie miałam okazję pić. Jak już wyżej wspomniałam, połączenie czterech wspaniałych szczepów z przewagą Carmenere to prawdziwe mistrzostwo! Bogate, głębokie i wyrafinowane czyli wspaniałe wino na romantyczną kolację ;).

Źródło zdjęć: iblamethewine.com, wine-searcher.com

Leave a Comment