Aglianico del Vulture DOC 2008 La Firma

Tym razem coś „mocniejszego” 😉 czyli wino wytrawne i czerwone, przeznaczone do leżakowania. Wszystkich, którzy szukają czegoś eleganckiego, w dobrym guście i na wysokim poziomie, zapraszam do lektury.

Aglianico del Vulture DOC 2008 La Firma jak wyżej wspomniałam to wino czerwone, wytrawne. Zapewne jak się domyślacie, pochodzi z Włoch, a dokładniej z regionu: Bazylikata. Jak wskazuje nazwa, apelacja to Aglianico del Vulture DOC. Wino to powstaje tylko z jednego szczepu jakim jest Aglianico. Zawartość alkoholu wynosi 14%.

Jakie jest Aglianico del Vulture DOC 2008 La Firma?

Ma piękną, głęboką rubinową barwę z fioletowymi refleksami. Jak przystało na dobre włoskie, wytrawne wino, ma mocny charakterystyczny aromat. Głównie owocowa nuta wiśni, jeżyn ale i śliwek. Wspaniałe bogactwo przypraw i tostów. Ciekawostką jest, że pomimo swojego wytrawnego charakteru, Aglianico del Vulture DOC 2008 La Firma jest bardzo delikatne dlatego powinno się spodobać fanom półwytrawnych trunków. Długi finisz z owocową nutą to prawdziwy majstersztyk!

Producent sugeruje by serwować Aglianico del Vulture DOC 2008 La Firma z daniami z ostrym potencjałem. Idealnie sprawdzi się do czerwonych mięs ale także do makaronów i ostrych serów. Aglianico del Vulture DOC 2008 La Firma występuje w butelkach o standardowej pojemności 750 ml. Cena nie należy do najniższych. Za butelkę tego trunku należy zapłacić około 150 złotych jednak nie należy się obawiać. To wino z najwyższej półki, przeznaczone do leżakowania dlatego jest warte każdej złotówki.

Źródło zdjęć: google.com

Leave a Comment