Almadi Cinquepassi Rosso iGT

Tym razem coś… włoskiego :). Nie pamiętam już, kiedy miałam okazję oceniać wino włoskie dlatego właśnie postanowiłam otworzyć butelkę z tej pięknej krainy. Włosi produkują najlepsze wina na świecie i wino, które dzisiaj dla was opiszę z pewnością się do nich zalicza ;). Niestety nie pamiętam skąd mam tą butelkę bo wyciągnęłam ją ze swoich piwniczanych zapasów ;).

pobraneAlmadi Cinquepassi Rosso iGT to wino czerwone, wytrawne z rodzaju spokojnych. Almadi Cinquepassi Rosso iGT znajdziemy we Włoszech, a dokładnie region Wenecja Euganejska. Wino jest bardzo ciekawym połączeniem dwóch szczepów: Merlot 60% oraz Ancillota 40%. Dostępne jest w butelce o standardowej pojemności 750 ml, a zawartość alkoholu wynosi 13,5%. Jest to wino, które ma piękny rubinowo czerwony kolor. Ciekawe i oleiste z wyraźną w smaku ostrą końcówką. Nos charakterystyczny, ciemne owoce czereśni, śliwki i jeżyny z korzenną nutą i mocnymi taninami. Idealnie nadaje się do czerwonych mięs, makaronów oraz wędlin. Cena za butelkę to około 60 złotych.

Moja opinia?

  • Almadi Cinquepassi Rosso iGT to wino z górnej półki w bardzo atrakcyjnej cenie. Muszę przyznać, że byłam zaskoczona jakością Almadi Cinquepassi Rosso iGT w stosunku do ceny. W mojej skromnej opinii to wino mogłoby spokojnie kosztować jeszcze raz tyle i nadal byłoby warte swojej ceny. Wino wyrafinowane, idealne na kolacje przy świecach. Eleganckie ale jednocześnie miękkie. Osoby, które preferują oleiste, lekko mięsiste wina będą zachwycone! Almadi Cinquepassi Rosso iGT to produkt najwyższej jakości.

Źródło zdjęć:21food.com 

Leave a Comment