Australia – Bear Crossing

Bardzo rzadko zdarza mi się wrócić do domu z winem australijskim. Dlaczego? Nie ma żadnego konkretnego powodu. Moimi ulubionymi są te z Chile, Francji czy Włoch, a Australia to ewentualnie wino różowe. Jednak kiedy ostatnio wybrałam się na poszukiwanie czegoś nowego, zaprzyjaźniony sprzedawca polecił mi wino Bear Crossing Cabernet Merlot. W przyjemnej cenie bo za butelkę ledwo ponad trzydzieści złotych. Nie broniłam się przed zakupem bo mam zaufanie do sprzedawcy i bardzo dobrze zrobiłam. Wino o ciekawym smaku owoców z przyjemnym ciężkim aromatem. Przejdźmy zatem do oficjalnego opisu Bear Crossing Cabernet Merlot.

Wines-(Angove)-(Bear-Crossing)-(Carbenet-Merlot)_(home_small)Wino Bear Crossing Cabernet Merlot pochodzi z południowej Australii z regionu Riverland. Jest to wino czerwone i wytrawne należące do rodzaju spokojnych. Bear Crossing Cabernet Merlot jest produkowane z dwóch szczepów: Cabernet Sauvignon 65% oraz Merlot 35%. Wino to ma piękny, głęboki czerwony kolor, który wchodzi w delikatny odcień purpury dzięki obecności czerwonych owoców. Głównym aromatem jest czerwona porzeczka i śliwki z charakterystyczną, dębową nutą. Bear Crossing Cabernet Merlot jest winem o średniej strukturze lecz z bardzo intensywnym owocowym smakiem. Bear Crossing charakteryzuje się przyjemną, lekką taniną z delikatnym kwasowym zakończeniem. Wino występuje w standardowej pojemności 750 ml. Zawartość alkoholu wynosi 13,5%. Sugeruje się serwować je do dań z grilla, kuchni włoskiej oraz azjatyckiej.

Ciekawostką jest to, że przy każdej zakupionej butelce wspieramy Australijską Fundację Koali! Tym bardziej polecam spróbować :).

Źródło zdjęć: vivino.com, thaiseng.com

Leave a Comment