Barbera Di Alba Marchesi Di Barolo Doc

Wino, które ostatnio skradło moje serce to genialne wytrawne włoskie wino, które niesamowicie pobudza zmysły! Wino o którym mowa dostałam od mamy z okazji imienin. Mama nie zna się na winach tak dobrze jak ja dlatego jej wybór był dla mnie zaskoczeniem, kiedy powiedziała, że miała okazję pić to wino i bardzo jej smakowało. Muszę przyznać, że oniemiałam ale i jestem z niej dumna bo ma bardzo dobry gust :)!

65096Barbera Di Alba Marchesi Di Barolo Doc to wino czerwone i wytrawne. Pochodzi z pięknych Włoch, a dokładnie z regionu Piemont. Apelacja wina czyli zastrzeżone miejsca pochodzenia tego trunku to: DOC. Barbera Di Alba Marchesi Di Barolo Doc można kupić w Polsce w standardowej butelce o pojemności 750 ml. Zawartość alkoholu wynosi 13,5%.

Jakie jest Barbera Di Alba Marchesi Di Barolo Doc?

  • To wino ma piękną rubinową barwę ze wspaniałymi purpurowymi przebłyskami. Niesamowity aromat świeżych owoców leśnych jak czerwone jeżyny łączy się z nutą zapachową innych czerwonych owoców. Smak podbijają lekko pikantne prażone orzechy i aromatyczna nuta wanilii. Bardzo bogate wino o pełnym bukiecie z leniwie zauważoną kwasowością. Końcówka kieruje nas na drewniany akcent ;). Producenci sugerują podawać Barbera Di Alba Marchesi Di Barolo Doc do dziczyzny, jagnięciny oraz do dojrzałych serów. Wino serwujemy w temperaturze 16 stopni Celsjusza. Sugerowana cena za butelkę to około 75 złotych.

Moja opinia?

  • Wino idealne na romantyczną kolację przy świecach. Głębokie, oleiste i niesamowicie eleganckie. Zdecydowanie warte swojej ceny!

Źródło zdjęć: shop.cph.dk

Leave a Comment