Barkan Classic Cabernet Sauvignon

Dzisiaj ponownie powrót do korzeni czyli coś wytrwanego o pięknym, głębokim kolorze ;). Jak wiecie, a przynajmniej te osoby, które regularnie zaglądają i śledzą moje poczynania na blogu, jednym z moich faworytów czerwonych, wytrawnych win jest Yarden czyli wino pochodzące z Izreala. Moimi ulubionymi trunkami są te pochodzące z Chile ale równie duży sentyment mam do win izraelskich. No i dzisiaj przyszła pora na ocenę wina, które ma potencjał leżakujący czyli wino Barkan Classic Cabernet Sauvignon. Zapraszam do mojej prywatnej oceny :).

11375692_isBarkan Classic Cabernet Sauvignon to wino czerwone, wytrawne i jak wyżej wspomniałam, pochodzące z Izraela. W oficjalnym opisie znajdziemy informacje, że jest to wino koszerne, pięknie zbudowane, pełne i jednocześnie aksamitne o długim, niesamowitym finiszu. Tak, tego można się spodziewać po winie leżakującym ;). Do produkcji tego wina użyto gron, które są uprawiane na Wzgórzach Golan, a to oznacza, że jest to całkiem wysoko – 500 m n.p.m! Barkan Classic Cabernet Sauvignon jak wskazuje nazwa powstaje w 100% ze szczepu Cabernet Sauvignon. Za butelkę tego trunku musimy zapłacić około 50 złotych. Wino Barkan Classic Cabernet Sauvignon występuje w butelkach o standardowej pojemności 750 ml. Zawartość alkoholu wynosi 13,5%. Producenci sugerują aby podawać Barkan Classic Cabernet Sauvignon do czerwonych mięs ale także do potraw z grilla.

Osobiście polecam! Piękny aromat dzikich jagód idealnie komponuje się z nutą wiśni i bukietem wanilii oraz tytoniu. Coś idealnego na romantyczną kolację :)!

Źródło zdjęć: saq.com

Leave a Comment