Barkan Classic Shiraz

Moja dzisiejsza propozycja to powrót do korzeni. Wino z Izraela chyba jako pierwsze skradło moje serce. Zaraz później zakochała się w Chile ale jednak największy sentyment mam do Izreala. Moim absolutnym faworytem jest Yarden i chyba nie ma znaczenia jaki szczep. Uwielbiam wszystkie ;). Dzisiaj jednak nie będzie o Yarden bo te, zdążyłam opisać już dawno temu. Tym razem będzie Barkan Classic Shiraz. Zapraszam do krótkiego opisu i mojej skromnej recenzji.

Barkan Classic Shiraz to wino czerwone, wytrawne, które pochodzi z Izraela. Jest produkowane w 100% ze szczepu Shiraz. Zdecydowanie koszerne, oleiste i gęste. Piękna, głęboka i jednocześnie intensywna barwa. Szczep Shiraz jest zaliczany do dosyć małej grupy „odmian szlachetnych”, niegdyś głównie produkowane w Dolinie Rodanu we Francji skąd też wzięła się nazwa. Barkan Classic Shiraz jest bogate w korzenne przyprawy. Wyraźnie wyczuwalny bukiet czarnych owoców jak np. czarne jeżyny i dojrzałe śliwki. Jak przystało na ten szczep, również mocny akcent czekoladowy. Barkan Classic Shiraz występuje w butelkach o standardowej pojemności 750 ml. Zawartość alkoholu wynosi 13.2%. Za butelkę tego trunku należy zapłacić około 50 zł. Idealnie współgra z pieczonym mięsem, wędzonymi serami ale także z zapiekankami.

Zdecydowanie polecam osobom, które gustują w winach wytrawnych. Szczep Shiraz ma to do siebie, że musi długo leżakować by pozbyć się swojej charakterystycznej cierpkości. Jest nasycone garbnikami. Bardzo ciekawe, dojrzałe, pieprzne ale jednocześnie nasycone dymem. Polecam spróbować.

Źródło zdjęć: wine-searcher.com

Leave a Comment