Berberana Vina Canda

Pewnie część z was jest przekonana, że w dobrej winiarni nie można kupić dobrego wina do 30 złotych? Jeżeli tak myślicie to jesteście w błędzie i dzisiaj chciałabym wam to udowodnić, a sprawdziłam to na własnym przykładzie :)! Musicie wiedzieć, że w winiarniach są również wina za zdecydowanie mniejsze pieniądze i być może nie będą to trunki górnych lotów ale jednak nadal będą lepsze od tych „marketowych”. Zapraszam do lektury kochani.

Tym razem na tapetę trafiło hiszpańskie wino Berberana Vina Canda. To czerwone, wytrawne wino, które powstało w 100% ze szczepu Tempranillo. Berberana Vina Canda występuje w butelkach o standardowej pojemności czyli 750 ml. Zawartość alkoholu wynosi 12,5%. Producent zaleca by spożywać je w temperaturze 17 stopni Celsjusza.

Jakie jest Berberana Vina Canda?

To wino polecam w szczególności tym, którzy poszukują czegoś lekkiego, owocowego, a przy tym z wytrwanym charakterem. Jak producentowi udało się uzyskać 3w1 ;)? Wszystko to zasługa fermentacji w warunkach kontrolowanej temperatur by osiągnąć możliwie maksymalny owocowy charakter. Po zakończonym procesie fermentacji wino zostaje poddane zimnej stabilizacji, a następnie przefiltrowaniu. W ten sposób otrzymujemy genialny trunek, który idealnie nadaje się do wszelkiego rodzaju past i czerwonych mięs.

No i na koniec jeszcze jeden wielki atut Berberana Vina Canda. Za butelkę tego cuda zapłacimy zaledwie… 20 złotych! Tak, to nie pomyłka ;). Zachęcam do spróbowania. Jestem przekonana, że was nie zawiedzie kochani.

Źródło zdjęć: google.com

Leave a Comment