Bodega Norton Barrel Select Malbec Mendoza

Moja dzisiejsza propozycja dla was to coś bardziej ekskluzywnego, wyrafinowanego, z wyższej półki. Wino oczywiście leżakujące, idealne na romantyczną kolację przy świecach lub jako akompaniament do ważnej, biznesowej kolacji. Niewątpliwym plusem jest jego… cena. Sprawdźcie sami :).

Bodega Norton Barrel Select Malbec Mendoza to wino, które pochodzi z Argentyny, a dokładniej (jak wskazuje nazwa) z regionu Mendoza. Produkowane jest w winnicy Bodega Norton, która ma swoją wieloletnią tradycję. To jedna z najbardziej poszukiwanych winnic w Argentynie! Trudno się dziwić. Ich wina to klasa i najwyższa jakość. Winnica powstała około 1895 roku. Została założona przez sir Edmunda J.P. Nortona. Pieczę na winnicą, obecnie obejmuje Gernot Langes – Swarovski, a sama winnica leży na 1680 akrów ziemi.

Bodega Norton Barrel Select Malbec Mendoza to wino czerwone, wytrawne i w 100% wykonane ze szczepu winorośli Malbec. Występuje w butelce o standardowej pojemności 750 ml. To argentyńskie wino ma piękną, głęboką barwę czerwieni z nutami fioletu. Dojrzewa przez 12 miesięcy w beczkach z francuskiego dębu by następnie leżakowało w butelce. Idealnie gładkie, oleiste, delikatnie słodkie dzięki wanilii. Przyjemne taniny z nutką przypraw. Wspaniała harmonia wyczuwalnych ciemnych owoców jak czerwona porzeczka, podbita aromatem pieprzu. Idealnie komponuje się z czerwonym mięsem. Sugerowana temperatura podawania – pokojowa.

Osobiście gorąco zachęcam do spróbowania, ponieważ to majstersztyk w bardzo atrakcyjnej cenie. Za butelkę Bodega Norton Barrel Select Malbec Mendoza zapłacicie około 56 złotych. To bardzo mało w stosunku do jakości :).

Źródło zdjęć: wine-searcher.com

Leave a Comment