Casas Patronales Neque

Skoro ostatnio było bardzo tanio, teraz będzie bardzo drogo ;). Jednak aby nie odbiec zbytnio od poprzedniego wpisu, dzisiaj zaproponuję wam wino tego samego producenta co ostatnio czyli Casas Patronales :). Zainteresowanych zapraszam do opisu i mojej oceny!

casas-patronales-nequeCasas Patronales Neque to wino z najwyższej półki jeżeli chodzi o ten przedział cenowy. Za butelkę tego trunku musimy zapłacić około 250 złotych czyli jest dosyć wysoki koszt. Casas Patronales Neque to wino czerwone, wytrawne, które pochodzi z Chile, a dokładniej z regionu Maule Valley. Wino Casas Patronales Neque możemy nabyć w butelce o standardowej pojemności czyli 750 ml. Zawartość alkoholu wynosi 14%.

  • Nie wiem czy wiecie ale nazwa tego wina czyli Neque oznacza siłę oraz wigor ciała i duszy. Casas Patronales Neque występuje w limitowanej ilości. W 100% powstaje ze szczepu Cabernet Sauvignon. Owoce winogron są zbierane ręcznie z działki, która jest najstarsza na całej uprawie. Znajduje się dokładnie 24 kilometry od Pacyfiku i nazywa się Conquenes. Do fermentacji alkoholowej dochodzi w tzw. tankach, a potem trafia do beczek z francuskiego dębu gdzie leżakuje 14 miesięcy. Potencjał leżakowania to 10 lat.
  • Casas Patronales Neque jest bardzo złożone i niesamowicie eleganckie! Przepełnione ciemnymi owocami leśnymi z nutą czarnej porzeczki. Odnajdziecie tam także nutę przypraw korzennych z nutą… tytoniu. Bardzo głębokie w ustach, oleiste jednocześnie bardzo jedwabiste i miękkie taniny zachwycą każdego. Cudowny smak czekolady w połączeniu ze śliwką nadaje mu powagi i charakteru. Idealne do czerwonych mięs ale i ostrych, intensywnych serów.

Moja ocena?

  • Nie muszę nic dodawać do powyższego opisu… ;). Warte każdej złotówki!

Źródło zdjęć: wijnmarkt.be

Leave a Comment