Chłodziarka do wina – dla kogo?

Lodówki, chłodziarki do wina. Warto? Zastanawialiście się nad zakupem takiego urządzenia? Jeżeli tak to dobrze trafiliście. Postaram się dzisiaj przybliżyć wam cechy chłodziarek do wina.

Przede wszystkim zacznę od tego, że specjalne lodówki na wino spełnią swoje zadanie raczej wyłącznie w przypadku osób, które faktycznie delektują się winem. W przypadku zainteresowanych, którzy spożywają jedną butelkę na kilka miesięcy taki wydatek będzie zbyteczny. Dlaczego?

Lodówki na wino zajmują dużo miejsca, nawet te o mniejszych gabarytach. Na rynku dostępnych jest wiele modeli. Najmniejsze mieszczą od około 9 butelek jednak nawet te są dosyć duże. Jeżeli należysz do grupy osób, która pije wino raz na miesiąc taka chłodziarka nie spełni swojej roli. Ciemna półka w szafce absolutnie wystarczy, a termometr będzie tylko jej uzupełnieniem ;).

Do kogo więc skierowane są chłodziarki?

  • Zdecydowanie do osób, które wino piją – często. Przechowywanie od kilkunastu do kilkudziesięciu butelek może być kłopotliwe. Nie wystarczy jeden stojak na kilka butelek. Lodówka do wina będzie idealnym wyjściem, ponieważ ta, w zależności od modelu może przechowywać nawet kilkadziesiąt butelek.
  • Atutem profesjonalnych chłodziarek jest łatwość i prostota w używaniu oraz stworzenie idealnych warunków do przechowywania. Leżakowanie w ciemnym miejscu w odpowiedniej temperaturze pozwoli dłużej cieszyć się butelką dobrego wina.
  • Ceny takich urządzeń wahają się od około 1200 złotych do kilku tysięcy. Wszystko zależy od tego na jaki model się zdecydujecie. Ja już swój wybrałam ale o tym napiszę kiedy indziej ;).

Źródło zdjęć: appliancesonline.com

Leave a Comment