W jaki sposób? Poprzez bardzo ciekawa grę planszową o tematyce winiarstwa. Taka gra jest doskonałym pomysłem na spędzenie ciekawego i pouczającego wieczoru.
Ja osobiście nie jestem fanką gier, i mam tu na myśli o grach komputerowych. Ale gry planszowe to już inna bajka! Chyba przede wszystkim dlatego, że nie da się tu grać samemu. Potrzeba drugiej osoby, wyzwala się rywalizacja, emocje… I więzi rodzinna, przyjacielskie się zacieśniają. Także same korzyści. Byłam zaskoczona, oczywiście pozytywnie, że istnieją gry o tematyce winiarstwa. Od razu takową grę kupiłam i mogę polecić. Takich gier jest co najmniej kilka, ja posiadam grę Grand Cru.
Wcielając się w rolę winiarza posiadamy doskonałe miejsce do uprawy winorośli, ale i przyjmujemy jego obowiązki. Winiarz musi dbać o swoje winorośle, pielęgnować je, być niezwykle cierpliwym i zaangażowanym. Gra uczy poprzez zabawę podstawowej wiedzy z zakresu winiarstwa. Poznamy nazwy szczepów winorośli, czy kolejne kroki produkcji wina. Ale to nie koniec.
Biznes winiarski
Ambitny winiarz posiadając swoją winnice ma wiele obowiązków. Musi wyprodukowane wino sprzedać, a konkurencja nie śpi. A gdy osiągnie zysk rozwijać winnicę, można także oczywiście wziąć z tego tytułu kredyt. Powiedziałam bym, że ta gra uczy kompleksowo jak prowadzić ten wyjątkowy biznes. Pod tym względem jest trochę podobna do gry Monopol. Poznajemy tu wiele pojęć ekonomicznych, biznesowych jak: inwestycje, zwrot na kapitale, konkurencja, rynek, strategia, rentowność. Długoterminowe planowanie, przemyślane inwestycje i dobre wyczucie czasu to klucz do zwycięstwa w Grand Cru. Kto wygrywa? Wygrywa ten z winiarzy, który ma najbardziej dochodową winnicę. Rozgrywka kończy się w chwili, gdy pierwszy z graczy spłaci wszystkie swoje pożyczki.