Coco Chanel i szampan

Prawdziwa Francuzka nie wyjdzie z domu bez kilku kropli ulubionych perfum. To wcale nie dziwi, skoro mieszka w stolicy nie tylko win, serów, ale i najpiękniejszych zapachów. Chyba nikt nie ma wątpliwości, że najwyższej jakości perfumy dostaniemy tylko tu.

Szkoła senselierów

Marilyn Monroe for Chanel No 5.We Francji znajduje się wyjątkowa, elitarna szkoła ucząca sztuki kreowania zapachów. Bo to przecież nie lada sztuka! Tę niezwykle subtelną dziedzinę ma okazję studiować niewielu. Z 250 studentów aplikujących do szkoły dostaje się jedynie trzech. Trzeba wykazywać nie lada predyspozycje by rozpoznawać znajdujące się w laboratorium ponad 1300 nut zapachowych a 500 z nich studenci muszą znać na pamięć jak tabliczkę mnożenia! Następnie przyszli perfumiarze a ciekawiej mówiąc wspomniani wyżej senselierzy przystępują do nauki akordów – kombinacji zapachowych i grup zapachowych. Szkoła znajduje się na przedmieściach Argenteuil, a osoby ją kończące należą do przyszłej elity perfumiarstwa. Wśród absolwentów placówki, kierowanej przez Jeana Guicharda należą m.im: Jean-Claude Ellena, ( Hermes), Thierry Wasseur (Guerlain) i Jacques Polge, który od 1978 roku kreuje zapachy Chanel.

Legenda wśród perfum- Chanel No. 5

1Te perfumy to istna legenda, klasyk wśród klasyków. Więc przynajmniej raz w życiu każda kobieta powinna je mieć. Ja bez tych perfum nie wracam z Francji! Perfumy Chanel N° 5 to zapach, który podkreśla elegancję i wyrafinowanie. Magię tego symbolu kobiecości tworzy około 80 składników. Nuty głowy stanowią aldehydy neroli, ylang-ylang, serce perfum to jaśmin wraz z różą, a podstawa – wanilia, wetiweria, drzewo sandałowe. Coco Chanel ikona mody, i kreatorka genialnego zapachu miała swoje powiedzenie na temat win, a dokładnie szampana: „Szampana piję tylko przy dwóch okazjach: gdy jestem zakochana, i gdy… nie jestem”. Chyba w szampanie jest coś magicznego, i twórczego! Zachęcam aby sprawdzić samemu.

Leave a Comment