Corinto Merlot

Mój ostatni nabytek to jedno z tańszych win jakie miałam ostatnio okazję kupić. Po dużych zakupach w portfelu zostało mi zaledwie 30 złotych i musiałam wybrać coś dobrego do tej kwoty. Niestety nie miałam czasu aby pojechać do jednej z moich ulubionych 'winiarni’ w Lublinie więc weszłam dużego supermarketu. Brak czasu nie pozwolił mi również na długie wybieranie więc zachęcona ciekawą promocją sięgnęłam po pierwsze z brzegu czerwone, wytrawne winko z Chile. Co ciekawe podczas zakupów, kasjerka powiedziała, że miała okazję pić to wino i z pewnością będą zadowolona! Zanim przejdę do prywatnej opinii, podam oficjalny opis ;).

Corinto-MerlotWino Corinto Merlot, którego producentem jest Corinto Wines pochodzi z Chile z regionu Central Valley. Jest to wino czerwone, wytrawne wyprodukowane ze szczepu Merlot, rocznik 2014. Zawartość alkoholu wynosi 13,0%. Corinto Merlot kupimy w butelce o standardowej pojemności czyli 750 ml za około 27 złotych. Wino ma piękny czerwono rubinowy kolor z ostrym połyskiem. Jest to wino z charakterem – wyczujemy owoce, a w szczególności śliwki, jeżyny i wiśnie. Przy pierwszym kontakcie delikatne! Corinto Merlot jest intensywne. Delikatna kwasowość jest stłumiona dzięki dobrze zintegrowanym taninom. Ciekawa i długa końcówka.

Moja prywatna opinia?

Wino Corinto Merlot jest lekko kwaśne i jednocześnie ostre. Idealnie skomponuje się z makaronami, serami lub delikatnym czerwonym mięsem. Jest raczej lekkie i chyba mogę zaryzykować stwierdzenie, że 'wodniste’. Nie jest to wino z górnej półki ale idealnie nada się jako akompaniament do lekkich dań.

Źródło zdjęć: directwineshipments.com

Leave a Comment