Esterhazy Single Cru Blaufrankisch Eiswein

Tym razem alternatywa dla mojego poprzedniego wpisu i wszystkich tych, którzy z utęsknieniem czekają na wpis o białym i słodkim winie z górnej półki. Muszę przyznać, że chyba jeszcze nie miałam okazji pisać o białym i słodkim winie ale już tłumaczę dlaczego. Nie jestem fanką słodkich win w ogóle, a tym bardziej białych w związku z czym raczej nie mam okazji ich kosztować dlatego niekoniecznie czuje się na siłach by wydawać swoją opinię w tym temacie jednak to wino, które dzisiaj wam zaproponuję, piłam wczoraj i muszę przyznać, że byłam pozytywnie zaskoczona. Nie taki diabeł straszny jak go malują ;). Sprawdźcie sami!

Esterhazy Single Cru Blaufrankisch Eiswein to wino białe, słodkie, produkowane w Austrii. Należy do win spokojnych. Produkowane z dwóch szczepów: znany i szanowany szczep Chardonnay oraz rzadziej spotykany Neuburger. Zawartość alkoholu wynosi 12%, a sugerowana temperatura podawania to około 10 – 12 stopni Celsjusza. Co ciekawe Esterhazy Single Cru Blaufrankisch Eiswein występuje w butelkach o niestnadardowej pojemności czyli 375 ml w związku z czym cena Esterhazy Single Cru Blaufrankisch Eiswein jest odrobinę wyższa, tj. w granicach 170 złotych.

Wino jest bardzo ciekawe w smaku. Wyraźnie wyczuwalne nuty miodowe, mocno owocowe ale jednocześnie nieco kwasowe. Przyjemne w ustach, przypomina figowy nektar. Producent Esterhazy Single Cru Blaufrankisch Eiswein zaleca by podawać wino z dojrzałymi owocami lub do czekoladowych deserów. Idealnie sprawdzi się także jako aperitif.

Źródło zdjęć: pixabay.com

Leave a Comment