Genialne Mirla Bay Sauvignon Blanc

Zanim przejdę do opisu wina, chciałabym najpierw złożyć wam życzenia z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia i Nowego Roku :).

Życzę Wam wszystkim dużo miłości, ciepła i zrozumienia. Niech ten czas będzie początkiem dla dobrych, pięknych i radosnych czasów, które będziecie mogli dzielić z najbliższymi. Niech każdy Wasz dzień będzie inspiracją do każdego następnego! Wszystkiego najlepszego 'winomaniacy’ ;)!

Okay, to teraz pora na winko. Jak obiecałam, dzisiaj na blogu zamieszczę opis wina… białego. Tak, ostatnio stałam się fanką również białych trunków dlatego zachęcam do sprawdzenia mojej recenzji.

pobraneMirla Bay Sauvignon Blanc to białe wino, które pochodzi z Chile, a dokładniej z regionu Leyda. Oczywiście wytrawne ;). Mirla Bay Sauvignon Blanc jest produkowane w 100% ze szczepu Sauvignon Blanc. Występuje w butelce o standardowej pojemności czyli 750 ml. Zawartość alkoholu wynosi 13,5%. Cena za butelkę Mirla Bay Sauvignon Blanc to około 43 zł.

Jakie jest Mirla Bay Sauvignon Blanc?

  • Niezwykła dbałość o szczegóły sprawia, że Mirla Bay Sauvignon Blanc jest wyjątkowe. Genialna selekcja, a następnie przelewanie soku do zbiorników ze stali nierdzewnej w celu 12 godzinnej dekantacji. Bardzo świeże, lekkie i cytrusowe wino. Mocny akcent na limonkę i grapefruita ale także delikatne nuty agrestu! Znikoma ale lekko wyczuwalna kwasowość nadaje Mirla Bay Sauvignon Blanc charakteru. Idealnie nadaje się do owoców morza i wszystkich rybek. Pasuje również do sushi!

Moja opinia?

  • Wino jest faktycznie bardzo cytrusowe i świeże. Osobiście polecam do truskawek! Zdecydowanie warte swojej ceny.

Źródło zdjęć: vinøen.dk

Leave a Comment