Hiszpańskie Castillo De Monte

Zostałam zaproszona do znajomego na urodziny w związku z czym postanowiłam podarować mu butelkę dobrego czerwonego wina. Z początku miało to być jedno z moich ulubionych, o którym już kiedyś pisałam – izraelskie Yarden. Jednak niestety mój sprzedawca nie miał go na stanie dlatego musiałam poszukać innego. Półka uginała się pod ciężarem dobrych wytrawnych win, które doskonale znam jednak miałam ochotę kupić coś czego jeszcze sama nie próbowałam. Mam to szczęście, że doskonale znam sprzedawcę w związku z czym on dobrze wie czego szukam. Po długiej rozmowie zdecydowałam się na butelkę hiszpańskiego Castillo De Monte La Reina Edicion Limitada Do i to był doskonały wybór!

00cgd8o3d6n2k_150x200Wino Castillo De Monte La Reina Edicion Limitada Do to wino, które pochodzi z pięknego kraju jakim jest Hiszpania z regionu Toro. Producentem wina jest Monte La Reina Bodegas. Castillo De Monte La Reina Edicion Limitada Do jest winem czerwonym i wytrawnym ze szczepu tinta de toro (temperanillo). Występuje w standardowej butlece o pojemności 750 ml. Zawartość alkoholu wynosi 14,5%.

Jakie jest Castillo De Monte La Reina Edicion Limitada Do?

Na oficjalnej etykiecie znajdziemy informacje, że jest to wino nowoczesne, krągłe i wielostronne. Bardzo wyraziste o charakterystycznym aromacie i smaku. Niecodzienne i zaskakujące połączenie czyli doskonale wyczuwalny aromat soczystych owoców i słone, mineralne nuty! Długi finisz zaakcentowany intensywną beczką dębową. Sugerowana temperatura podawania wina to aż 16 stopni. Wino idealne do czerwonych mięs, dziczyzny oraz ostrych sosów. Cena za butelkę to ok. 120 złotych. Zdecydowanie polecam – warte swojej ceny :).

Źródło zdjęć: vivino.com

Leave a Comment