Kim Crawford Sauvignon Blanc Marlborough – orzeźwiające

No i znowu przyszedł czas na kolejne wino białe :). Miałam okazję odwiedzić jeden z moich ulubionych sklepów z winami w Lublinie i właściciel zaskoczył mnie nowościami. Zaproponował mi wino pochodzące z odległej i zielonej Nowej Zelandii. Z początku nie byłam przekonana ale tak długo namawiał, że nie mogłam się nie skusić. Zapewniał, że wino jest orzeźwiające, spokojne i z pewnością przypadnie mi do gustu, a tak się składa, że zdążył już go poznać ;).

Zanim przejdę do prywatnej opinii, podam informacje z etykiety wina.

20110626-IMG3838-MWino Kim Crawford Sauvignon Blanc Marlborough to białe, wytrawne wino, które pochodzi z Nowej Zelnadii z regionu Marlborough. Producentem tego wina jest Constellation Europe Limited. Wino Kim Crawford Sauvignon Blanc Marlborough jest produkowane w 100% ze szczepu Sauvignon Blanc. Wino dostępne jest w butelce o standardowej pojemności 750 ml. Zawartość alkoholu wynosi 13%, a sugerowana temperatura podawania to pomiędzy osiem, a dziesięć stopni Celsjusza. Wino Kim Crawford Sauvignon Blanc Marlborough proponuje podawać się jako aperitif lub do owoców morza, szparagów, a także sałatek. Producent zapewnia, że jest to wino o pięknym słomkowym kolorze ze złotymi refleksami. Mocno wyczuwany aromat agrestu z figami oraz dotykiem skoszonej trawy. W smaku jest intensywne i mocno owocowe. Cena wina nie należy do najniższych – za butelkę zapłacimy około 82 zł.

Moja prywatna ocena?

Wino, które jest bardzo uniwersalne, lekkie i maksymalnie orzeźwiające. Jest to prawdopodobnie najbardziej orzeźwiające wino jakie miałam okazję pić dlatego polecam na lipcowe upały! Zgodzę się producentem, że jest mocno owocowe i idealnie nadaje się do sałatek. Polecam wszystkich, którym zależy na lekkim ale dobrym gatunkowo winie :).

Źródło zdjęć: sidewalkshoes.com, wine-searcher.com

Leave a Comment