Kto uwielbia wino i sery? Oczywiście Francuzki

Mówiąc o winach, serach i wybierając się do stolicy tych smakowitości nie sposób nie wspomnieć i Francuzkach. A jest o czym mówić. Co sprawia, że są zawsze zadbane, szczupłe i jakby wyszły prosto z salonu piękności?

23Po pierwsze odżywianie

Dieta Francuzek opiera się przede wszystkim na tłustych serach, pszennych bagietkach… Dlaczego więc są takie szczupłe? Czy to jakieś uwarunkowania genetyczne? Zdecydowanie nie, Francuzki jedzą bardzo małe ilości, i nigdy się nie przejadają. Poza tym jedzą sporo warzyw i owoców morza. A co najważniejsze codziennie piją, w umiarkowanych ilościach, czerwone wino. Ten zwyczaj przyczynia się do zaistnienia tzw. paradoksu francuskiego. Polega ona na tym, że naród ten poprzez picie wina i zawarte w nim polifenole (szczególnie resveratol) zapobiega wielu chorobom układu krążenia, otyłości i innym chorobom cywilizacyjnym.

Styl Francuzek

11Również styl Francuzek jest godny naśladowania. Dlaczego? Ponieważ to kwintesencja kobiecości. Francuzki zawsze starają się wyglądać po prostu dobrze. Zadbane włosy to podstawa, nie zobaczymy kobiet tej narodowości w przetłuszczonych włosach. Paznokcie – zawsze zadbane i starannie pomalowane. Makijaż delikatny, acz bardzo precyzyjny i dopracowany. Na stopach najlepiej szpilki, niekoniecznie bardzo wysokie. Strój klasyczny, prosty, bez większych ekstrawagancji, ale o najwyższej jakości materiału. Francuzki wyznają zasadę, że lepiej mieć mniej rzeczy a lepszej jakości. I koniecznie dodatki z najlepszych materiałów – jedwabne szale, drogi zegarek, małe kolczyki, ale za to z prawdziwych pereł. Tak, diabeł tkwi w szczegółach. I na koniec delikatny aromat dobrych perfum… ot i kwintesencja kobiecości. O których pisze się książki- przywołane na zdjęciach.

Leave a Comment