Mukuzani A.O.C.

Tym razem zaproponuję wam coś innego czyli wino, które pochodzi z ulubionego regionu mojego taty – z Gruzji. Posiada on pokaźną kolekcję w swojej piwniczce z której jest niezwykle dumny. Niestety duma przewyższa pragnienie spożycia dlatego wina z jego kolekcji pijemy tylko raz w roku, w pierwszy dzień świąt. W związku z tym, że mój tato miał urodziny kilka dni temu postanowiłam zrobić mu niespodziankę i kupiłam bardzo dobre gruzińskie wino. Z początku pomyślał, że wzięłam butelkę z jego cennego zbioru ale szybko się zreflektował, że tego wina nie zna. Wino genialne! Sprawdźcie sami ;).

Mukuzani A.O.C. to czerwone, wytrawne wino, które pochodzi z Gruzji, a dokładniej z regionu Kakheti. W 100% wyprodukowane ze szczepu Saperavi. Niesamowicie bogate w cudowne aromaty soczystych i dojrzałych wiśni. Odnajdziemy także nutę orzechową – migdały i słodką, wanilia. Mukuzani A.O.C. ma piękną barwę, ciemnoczerwona, głęboką czyli taką jaka charakteryzuje oleiste, wytrawne wina. W ustach Mukuzani A.O.C. jest aksamitne ale jednocześnie wyraziste, z dębową nutką. Idealne nadaje się do czerwonego mięsa. Dostępne w butelce o standardowej pojemności – 750 ml. Zawartość alkoholu wynosi 13%. Najlepiej serwować w temperaturze 16 stopni Celsjusza. Butelka Mukuzani A.O.C. kosztuje około 70 zł.

Na koniec dodam, że to genialne wino zebrało wiele nagród. Wielokrotnie doceniane przez International Wine and Spirit Competition czy Decanter World Wine Awards. Zdecydowanie polecam. To wino, które zachwyca. Idealne na eleganckie przyjęcia :).

Źródło zdjęć: twitter.com

Leave a Comment