O winie…

Dzisiaj kochani będzie kilka ciekawostek o winie, o których z pewnością nie słyszeliście! Twierdzę, że mało kto będzie wiedział o wybranych przeze mnie faktach, ponieważ ja sama nie miałam o nich pojęcia, a jak dobrze wiecie interesuję się winem od kilku dobrych lat i „jakąś tam” wiedzę posiadam ;).

  1. No więc pierwsza ciekawostka. Czy wiecie kto jest największym konsumentem wina na świecie? Moja odpowiedź była szybka bo z góry założyłam, że będą to Francuzi – myliłam. Okazuje się, że największym konsumentem wina jest… Watykan! Tak moi drodzy, przyznam, że ja również byłam odrobinę zdziwiona ;). W Watykanie wypija się rocznie aż 62 litry wina na jednego mieszkańca. Oczywiście podobnie jak ja dobrze zakładacie, że duża część konsumowanego wina to… wino mszalne! Na drugim miejscu znalazła się Andora, a na trzecim Luksemburg. Naturalnie dalej mamy takie państwa jak Francja, Portugalia, Szwajcaria, a także Włochy.
  2. Kolejną ciekawostką, którą chciałam się z wami podzielić jest pozytywny wpływ jaki wino ma na nasze zdrowie. Zaraz sobie pomyślicie, że chyba mi się coś pomyliło, ponieważ wszyscy wiedzą jakie wino ma właściwości ale tutaj was zaskoczę ;). Z pewnością większość z was nie miała pojęcia, że wino doskonale wpływa na naszą… pamięć! Tak kochani, nie pomyliłam się – aby mieć dobrą pamięć należy pić wino. Jak to wytłumaczyć? Otóż opuszki węchowe, które wchodzą w skład pamięci mózgu odpowiedzialne są za kojarzenie i przypominanie starych emocji. Wino podobnie jak perfumy często związane jest z naszymi emocjami i pewnymi przeżyciami dlatego ma tak ogromny wpływ na naszą pamięć :). Pamiętajcie jednak, że to działa wyłącznie wtedy, kiedy nie przesadzimy z ilością alkoholu ;).

Źródło ikony wpisu: netkobiety.pl

Leave a Comment