Orzeźwiające drinki z wermutu? Tylko i wyłącznie!

Gdy lato i upały doskwierają radę mam jedną- Drinki z wina i lodu. Wino można podawać na wiele sposobów… Szukałam ostatnio ciekawych przepisów i znalazłam wiele inspiracji jak wykorzystać wino do letnich drinków. Nic tak dobrze nie smakuje latem…

1Drikn Queens– mieszamy w szejkerze lód, kieliszek wermutu wytrawnego, kieliszek wermutu słodkiego, kieliszek ginu, 20 ml soku ananasowego. Podajemy w dużym kielichu lub smukłej szklance z ozdobami ananasa i palemką, oczywiście!

Bronx Coclail– mieszamy kieliszek soku z pomarańczy, kieliszek białego wermutu, kieliszek czerwonego wermutu i kieliszek jałowcówki, najlepiej szybko w szejkerze z lodem podajemy w kolorowych kieliszkach.

Cobbler wermut – do smukłej szklanki napełnionej do połowy pokruszonym lodem wlewamy dwa kieliszki wermutu, łyżeczkę wódki, łyżeczkę likieru pomarańczowego i wstrząsamy. Przybieramy cząstkami pomarańczy, dodajemy słomkę palemkę, Gotowe!

Guards– mieszamy z lodem (2—3 kostki) 50 ml słodkiego wermutu i 20 ml likieru curacao, odcedzamy od lodu. Podajemy w kieliszkach udekorowanych naciętymi plasterkami cytryny. Można dodać plasterki świeżej mięty.

3Piszę o drinkach na bazie wermutu, którego jestem wielką fanką. Taki wytrawny wermut to najlepsze orzeźwienie jakie znam! Pewnie to sprawa najważniejszego składnika jakim jest szczytpa piołunu, ale wermut zawiera w sobie także zioła takie jak: szałwia, kolendra, goździki, gałkę muszkatołową. Oraz inne, które są w końcu tajemnicą producenta. Próbowaliście już robić letnie drinki z wermutu?? Nie??? To nie traćcie czasu, tylko robimy drinki i relaksujemy się na leżaku!

Leave a Comment