Poranne smoothies

Na leniwy poranek polecam energetyczne i orzeźwiające smoothie z zielonej herbaty. Choć mojego poranku nie można nazwać leniwego, wstaję w ostatniej chwili i biegam jak szalona żeby ze wszystkim zdążyć!

4Na dzień dobry!

Moje poranki zaczynają się już koktajlami! O tak, zdecydowałam się w końcu na kupno blendera. Wybrałam dobry, klasyczny blender o dość dużej mocy. Myślę, że długo mi posłuży. Wszystko idzie według planu, a ja szukam wciąż nowych inspiracji na koktajle i tworzę moje ulubione smaki.

Zielona herbata, mleko i mango

1
zielona herbata

Lubicie zieloną herbatę? Ja bardzo! Każdy poranek zaczynam dobrą herbatą a ta zielona jest najbardziej prozdrowotna. Jakie ma właściwości? Po pierwsze jest doskonałym antyoksydantem, poprzez co zapobiega wielu nowotworom, obniża poziom cholesterolu, przeciwdziałam stresowi. Herbata zielona doskonale oczyszcza organizm z toksyn, hamuje próchnicę zębów i wg wielu opinii wspomaga odchudzanie. Doskonały składnik na początek dnia.

Mleko migdałowe

2
mleko migdałowe

Bardzo smaczne i bardzo odżywcze. Zawiera białko, węglowodany, cenne kwasy tłuszczowe omega-3 oraz błonnik. Co istotne ma w swoim składzie moc witamin i składników mineralnych: witaminę E, A, D, ryboflawinę, magnez, selen, mangan, cynk, fosfor, wapń. Mleko uważam za cenne źródło przede wszystkim magnezu. Pierwiastek ten stymuluje pracę szarych komórek, poprawia pamięć i koncentrację- idealny na początek dnia!

Mango

3
mango

Zawsze wybieram najbardziej dojrzałe mango. Jest wtedy tak aromatyczne że wręcz nie można mu się oprzeć. Przepyszny, mięsisty owoc… Znajdziemy w nim duże ilości miedzi, która jest niezbędna w procesie powstawania czerwonych krwinek. Przygotowanie? Bardzo szybkie! Miksujemy schłodzoną herbatę, mleko migdałowe oaz mango i gotowe. I dzień musi być dobry!

Leave a Comment