Ranking win wielkiego znawcy

Nie pozostaje nic innego jak pokazać owy sławetny ranking uznanego krytyka win, Parkera. Zaczynamy od win najlepszych z najlepszych! Nie ma co tracić czasu na wina „gorsze”.

Książka góru wina

11Warto zaopatrzyć się w książkę Parkera- „Przewodnik po Winach Świata” W 1987 roku ukazuje się pierwsze wydanie przewodnika które, kilka lat temu doczekało się również polskiej edycji. Warto mieć taką „biblie wina” u siebie na półce. Jest to suche jak pieprz kilkutomowe dzieło, zawierające esencjonalną wiedzę o winach i wytwórcach z całego świata lecz koncentrujące się przede wszystkim na winach Francji. Jak piszą o nim inni. Warto dodać, że Parker specjalizuje się i lubuje w najlepszych winach z regionu Bordeaux. Oto osiem najlepszych wg Parkera win:

 

1100 PUNKTÓW

1. Benjamin Romeo Contador 2004

2. Numanthia Termanthia 2004

3. Artadi vina el pison 2004

 

98 PUNKTÓW

21. Benjamin Romeo La Vina de Andres Romeo 2004

2. Finca Villacreces Nebro 2004

3. Vinedos de Paganas La Nieta 2004

4. Vega de Toro Numanthia 2004

5. Mas Doix Costers de Vinyes Velles 2004

 

3Trzeba dodać, że wpływy Parkera stały się tak silne, że niektórzy producenci zaczęli skłaniać się ku jego gustom i produkować wina pod kubki smakowe krytyka. Czytając takie opinie o Parkerze aż mam ochotę go poznać. Ten człowiek opowiedziałby pewnie wiele ciekawych historii o winach. Choć opinie o nim są skrajne, tak, są ludzie którzy nie uznają jego autorytetu, to ten człowiek z niejednego kieliszka pił. Ja zamawiam już jego książkę!

Leave a Comment