Silikonowe szaleństwo

4Macie już silikon w kuchni? Mam na myśli drobny sprzęt agd, a raczej akcesoria kuchenne wykonane z silikonu. Są bajecznie kolorowe i to mnie urzeka!

Łapki- świnki

1A czemu nie? Czy w kuchni musi być nudno? O nie, świnki-łapki do trzymania gorących rzeczy są doskonałe! Nie dość, że ładne to i praktyczne, wygodne. Silikon łatwo się myje, jest więc bardzo higieniczny. Silikon jest bezwonny i bez zapachowy. Jest bezpieczny dla zdrowia, gdyż nie wchodzi w reakcje chemiczne ze związkami zawartymi w żywności.

A może wałek silikonowy?

3Wałek wykonany z silikonu posiada właściwości nieprzywierające, dzięki czemu nie trzeba podsypywać wałka mąką. Doskonałe! Ado tego mata, czyli stolnica. Może deska do krojenia, również z silikonu? Proszę bardzo,
A foremki? Ich mnogość form przyprawia mnie o zawrót głowy. Każda z nich jest pokryta powłoką non stick, która powoduje, że przygotowywane potrawy szybko i łatwo odchodzą od ścianek formy; dodatkowo nie ma potrzeby smarowania ich tłuszczem. Producenci zapewniają także, że silikon jest bardzo dobrym przewodnikiem ciepła, dzięki czemu potrawy będą zawsze równomiernie wyrastały a forma szybko wystudzi się po wyjęciu z piekarnika, dodatkowo pozwoli to skrócić czas przygotowania potrawy nawet o 20% a tym samym zaoszczędzić energię. Mam nadzieję, że to prawda.

Same zalety?

2Trzeba jeszcze dodać, że silikon bardzo szybko stygnie, dzięki czemu już po upływie 2 min od wyjęcia z gorącego urządzenia, można bezpiecznie dotykać formę. Jednak znalazłam także ich wadę- cena. Te akcesoria mogłyby być tańsze, wałek do ciasta aż 100 zł? Najlepiej wyczekiwać promocji w sklepach agd czy supermarketach. Warto!

Leave a Comment