Świat win jest coraz bliżej

Kto kupuje wina w Lidlu? Ja, ja, ja!Naprawdę warto. Nie chcę robić mu jakiejś reklamy, ale skoro jest fajnie, wina są naprawdę ciekawe, to dlaczego nie pochwalić???

Wina za 199 zl!?

2
sommelier

Gdy dyskont wprowadził wina za blisko 200 zł wszyscy pomyśleli, że to szaleństwo. Bo kto niby miałby kupować tak drogie trunki? A jednak! Po siedmiu tygodniach, sieć ze zdumieniem zauważyła, że ze sklepów zniknęła już jedna czwarta zapasów. Wiadomość wspaniała, nie dlatego że sieć się wzbogaciła, ale dlatego, że Polacy poszukują. Poszukują win dobrych (co nie zawsze idzie w parze z wysoką ceną, a jednak w dużej mierze), z ciekawości win drogich i nie boimy się wydać na nie nawet 200 złotych. Bardzo się cieszę, tak osobiście uważam, że Polacy idą w dobrą stronę.

Profesjonalny sommelier

1
doskonały Château Talbot

Za sukcesem win stojących na pólkach sieci stoi prawdziwy profesjonalista, znawca win oraz wielokrotny Mistrz Sommelierów Polski. Pan Jancik wybiera wina na pólki i robi to bardzo dobrze. Wśród nich można dostrzec nie lada gratkę- wino zajmujące 34 miejsce na liście najbardziej poszukiwanych win świata. To Château Talbot, wino francuskie, czerwone, wytrawne ze sławetnego regionu Bordeaux rocznik 2010. Już brzmi doskonale. Ja jeszcze go nie próbowałam jednak słyszałam o nim wiele. Wino to podobno nigdy  nie schodzi poniżej poziomu bardzo dobre. W roczniku 2005 można spodziewać się co najmniej oceny: wyśmienite. Powstał z doskonałej mieszanki szczepów Cabernet Sauvignon: 66%, Merlot: 26% Petit Verdot: 5%, Cabernet Franc: 3%. Château Talbot uwodzi intrygującymi owocami, ziołami i przyprawami. Wino jest doskonale zrównoważone, dojrzałe i aksamitne. Końcówka długa i harmonijna. Chyba się skuszę na te odrobinę luksusu…

Leave a Comment