Tabali Reserva Cabernet Sauvignon

Jedna z moich ulubionych małych winiarni została zamknięta, a w jej miejsce powstała nowa – totalnie odmieniona! Z początku nie byłam zachwycona. Obawiałam się, że nowy asortyment nie dorówna staremu… nie potrzebnie ;). Okazało się, że pracownicy zostają i to właśnie oni przekonali mnie do nowej winiarni. Tuż po otwarciu szybko pobiegłam sprawdzić ich nowości. Faktycznie na pięknych drewnianych półkach znalazłam wiele wspaniałych win. Od razy w oczy wpadła mi butelka czerwonego Tabali, które chyba zastąpi moją ukochaną 'Santa Ema’ ;).

Jakie jest Tabali Reserva Cabernet Sauvignon?

  • Tabali Reserva Cabernet Sauvignon to wino czerwone, wytrawne, które w 100% zostało wyprodukowane (jak wskazuje nazwa) ze szczepu Cabernet Sauvignon. Wino oczywiście pochodzi z Chille z regionu Limari Valley. Apelacja tego wina to DO Limari Valley. Tabali Reserva Cabernet Sauvignon można nabyć w butelce o standardowej pojemności 0,75 l, a zawartość alkoholu wynosi 14%. Cena za butelkę to około 50 złotych.
  • Tabali Reserva Cabernet Sauvignon to wino, które zachwyca swoją głębią. Jest eleganckie ale ma w sobie nutę szaleństwa ciemnych owoców. Dojrzewa 10 miesięcy w dębowych beczkach dzięki czemu nabiera niesamowitego charakteru. Cudowny, czerwony kolor idealnie współgra z intensywnym aromatem czarnej porzeczki, truskawki, śliwki ale i nutką wanilii. Coś co mnie uwiodło to zdecydowanie bardzo długi finisz, który odznacza się delikatnymi taninami.

Zdecydowanie polecam to wino – jest warte każdej złotówki! Idealne do czerwonych mięs ale także do dojrzałych serów.

Źródło zdjęć: Tabalí

Leave a Comment