Talinay Pinot Noir

W tym miesiącu już po raz drugi zaproponuję wam wino, które pochodzi z Chile, a dokładnie z regionu z Limari Valley. Jak już ostatnio wspominałam jedna z moich ulubionych winiarni w moim mieście została zamknięta, a na jej miejscu powstała nowa. Odwiedzam nowe miejsce co kilka dni i testuję co mają ;). Jak na razie udało mi się znaleźć coś absolutnie niesamowitego i miałam okazję opisać to cudo poprzednim razem. Wszystkich zainteresowanych wytrawnym, eleganckim winem z odrobiną szaleństwa odsyłam do sprawdzenia poprzedniego posta! A dzisiaj zapraszam na kolejne genialne odkrycie i żeby było ciekawej z tego samego regionu – kocham Chile ;)!

Jakie jest Talinay Pinot Noir?

  • Talinay Pinot Noir to chilijskie wino, dokładnie z regionu Limari Valley. Producentem tego wina jest również Tabali. Apelacja to DO Limari Valley. Talinay Pinot Noir jest winem wytrawnym, czerwonym, wyprodukowanym w 100% ze szczepu Pinot Noir. Jest dostępne w pięknej butelce o standardowej pojemności 750 ml, a zawartość alkoholu wynosi 13,5%. Niestety Talinay Pinot Noir nie należy do najtańszych. Za butelkę tego cuda należy zapłacić około 90 złotych.
  • Cena jest dosyć wysoka ale myślę, że jest adekwatna do jakości. Należy wiedzieć, że winogrona dojrzewają niezwykle blisko morza – zaledwie 12 kilometrów. Ręcznie zbierane winogrona po selekcji dojrzewają w beczkach z francuskiego dębu przez cały rok. Dzięki temu mamy możliwość podziwiać doskonały aromat Talinay Pinot Noir. Lekko ziemisty, głęboki z nutą czerwonych owoców. Bardzo wyrafinowane i zrównoważone wino, które zaskakuje wspaniałym, długim finiszem!

Myślę, że chyba nie jestem w stanie opisać tego jak dobre jest Talinay Pinot Noir. Zdecydowanie polecam. To moje drugie podejście do Tabali i jestem nimi zachwycona :)!

Źródło zdjęć: tabali.com

Leave a Comment