Terlaner Alto Adige DOC Riserva 2014 Nova Domus

Jak to bywa na początku nowego roku, mamy w zwyczaju tworzyć listę, która ma nas odmienić :). Ja podobnie jak inni, również mam taką listę i jeden punkt, który się na niej znajduje dotyczy właśnie mojego bloga i tego co tu na nim zamieszczam. W 2019 roku postanowiłam podzielić pomiędzy czerwone, a białe wina. Czytelnicy, którzy na bieżąco śledzą to co się tu dzieje doskonale wiedzą, że najczęściej zamieszczam wpisy o czerwonych, wytrwanych winach, ponieważ jest to mój ulubiony trunek. To jednak nie oznacza, że nie lubię białych, a więc aby w przyrodzie była równowaga postanowiłam częściej pisać o białym winie. Zapraszam wszystkich do lektury.

Terlaner Alto Adige DOC Riserva 2014 Nova Domus to białe, wytrawne włoskie wino, należące do tych z rodzaju spokojnych. Wino Terlaner Alto Adige DOC Riserva 2014 Nova Domus postaje z trzech szczepów: Pinot Bianco 60%, Charodnnay 30% oraz Suvignon 10% w pięknych włoskim regionie jakim jest Górna Adyga. Występuje w butelkach o standardowej pojemności czyli 750 ml. Zawartość alkoholu wynosi 14%.

Jakie jest Terlaner Alto Adige DOC Riserva 2014 Nova Domus?

To wino, które długo leżakuje w beczce w osadzie dzięki czemu jest wielowymiarowe i oryginalne, a wręcz można by powiedzieć, że jedyne w swoim rodzaju! Wspaniała mineralność, długi finisz, a do tego bardzo mięsiste. To wino nadaje się do leżakowania. Jak w przypadku innych białych win, idealnie skomponuje się z rybami, owocami morza ale także z białym mięsem. Za butelkę Terlaner Alto Adige DOC Riserva 2014 Nova Domus należy zapłacić około 160 złotych.

Źródło zdjęć: google.com

Leave a Comment