Villa Dria Colombard Sauvignon 2016

Jak większość z was wie, jestem fanką czerwonych, wytrawnych trunków ale to wcale nie oznacza, że pogardzę, dobrym białym winem. Kilka dni temu koleżanka przyniosła ze sobą butelkę białego, bardzo orzeźwiającego wina, które mocno zapadło mi w pamięć. Idealne na gorące, letnie wieczory, a do tego w bardzo przyjemnej cenie. Zapraszam na nową opinię :).

Villa Dria Colombard Sauvignon 2016 to białe wino, które jest produkowane we Francji, a dokładniej w regionie Gascogne. Białe, wytrawne wino występujące w butelkach o standardowej pojemności 750 ml. Zawartość alkoholu wynosi 11,5%. Villa Dria Colombard Sauvignon 2016 jest produkowane z dwóch szczepów: Colombard 70% i Suvignon Blanc 30%. Co ciekawe, fermentacja tego wina następuje w specjalnie obniżonej temperaturze by uwydatnić rześkość trunku. Wino dojrzewa na osadach w specjalnych stalowych tankach. Bardzo owocowe – wyraźnie wyczuwalne nuty południowych owoców i cytrusów. Za butelkę Villa Dria Colombard Sauvignon 2016 należy zapłacić w granicach 36 zł.

Villa Dria Colombard Sauvignon 2016 to jedno z najlepszych białych win jakie miałam okazję kosztować. Niesamowicie świeże, rześkie i soczyste. Wspaniale skomponuje się z owocami morza lub solo jako aperitif. Osobiście uważam, że jest genialne w połączeniu z gorzką czekoladą. Zachęcam do wypróbowania podczas letnich upałów. Zapewniam, że idealnie ugasi największe pragnienie. Fantastyczne do owoców morza więc również znajdzie miłośników tajskiej kuchni. Zdecydowanie polecam – warte każdej wydanej złotówki ;).

Źródło zdjęć: google.com

Leave a Comment