Winiarnia

Wiecie dlaczego kocham osiedlowe winiarnie? Jest mnóstwo powodów dlatego dzisiaj postanowiłam przybliżyć kilka z nich ;). Koniecznie musicie przeczytać dlaczego warto znaleźć przedstawiciela dobrych win w Polsce. Zapraszam do lektury kochani.

Nie wiem czy wiecie ale to jakie wina znajdują się w lokalnej, małej winiarni to nie przypadek. Nie jest to także podyktowane ceną, marketingiem czy sprzedażą jak zazwyczaj jest w przypadku dużych sklepów z działem alkoholi. Małe winiarnie działają na kompletnie innych zasadach. Właściciel takiej winiarni sam poszukuje idealnego trunku, który znajdzie się w sprzedaży. Może dostawać oferty jednak zawsze robi to samodzielnie lub za pośrednictwem swoich pracowników, a to oznacza podróż do kraju z którego pochodzi wino. Na miejscu odbywa się degustacja. Kolejnym krokiem, jeżeli strony są zainteresowane współpracą, to właściciel winnicy lub jego przedstawiciel (zazwyczaj) wybiera się do kraju gdzie mają być sprzedawane jego produkty, w tym przypadku wino. Na miejscu ocenia lokalizację ale także sam sklep i dopiero jeżeli wszystkie warunki zostaną spełnione, następuje podpisanie umowy.

Tak wygląda to zazwyczaj i dzięki temu mamy możliwość zakupu genialnych odmian i przede wszystkim unikatowych, niespotykanych win w Polsce. To długi proces jednak stwarza nam okazję do konsumpcji najlepszych trunków.

Wspierajmy małe, lokalne winiarnie. Stawiajmy na jakość, nie na ilość. Edukujmy się :). Takie miejsca organizują degustacje. Ja mam swoje ulubione, a Ty?

Źródło zdjęć: google.com

Leave a Comment