Wino Cape Spring Pinotage – RPA

Wina afrykańskie to temat, który jest mi raczej obcy. Jest to chyba jedno z najrzadziej wybieranych przeze mnie win dlatego postanowiłam skusić się na coś z tego regionu przy najbliższych „winnych” zakupach ;). Polecił mi je mój ulubiony sprzedawca w jednym z większych sklepów alkoholowych, które zdarza mi się co jakiś czas odwiedzać. Osoby, które zaglądają na mojego bloga doskonale wiedzą, że preferuje małe sklepy z winami ;). Wracając do Cape Spring Pinotage muszę przyznać, że faktycznie wino jest ciekawe i niczego mu nie brakuje. Zdecydowanie był to dobry wybór.

O jakim winie mowa?

00iymtkcec34q_375x500Wino Cape Spring Pinotage to wino, które pochodzi z południowej Afryki i kusi głębokim smakiem i pięknym, charakternym aromatem. Wino Cape Spring Pinotage to wino czerwone pochodzące z winnicy Breede River Valley w Afryce. Występuje w butelce z piękną etykietą o standardowej pojemności 750 ml. Zawartość alkoholu wynosi 14%. Cape Spring Pinotage poleca się do pieczeni, czerwonych mięs oraz do potraw z grilla. Jest to stosunkowo tanie wino bo za butelkę zapłacimy średnio około 27 złotych.

Moja prywatna ocena?

Jak na tak niską cenę jest to bardzo dobre wino. Nie należy spodziewać się mocnego uderzenia i charakternej cierpkości dla wybitnych win wytrawnych jednak faktycznie jest to wino, które idealnie komponuje się z czerwonym mięsem, pieczenią czy poczęstunkiem z grilla. Osobiście miałam okazję sprawdzić aromat i smak Cape Spring Pinotage podczas imprezy gdzie królowały dania z grilla i muszę potwierdzić – idealny wybór.

Źródło zdjęć: drinksupermarket.com, vivno.com

Leave a Comment