Wino Dona Paula Los Cardos Malbec

los-cardos-malbecDzisiaj wrócę do 'korzeni’ i zaproponuję wam wino… czerwone :). Jak pewnie pamiętacie, ostatnio pisałam, że mój organizm zakochał się w białym winie? Zawsze lubiłam białe wino ale to bez czerwonego nie mogłam żyć – dosłownie ;)! Białe, traktowałam trochę po macoszemu czyli raz na miesiąc… . Spowodowane to było tym, że po prostu zdecydowanie bardziej lubię czerwone i tyle. Mój organizm postanowił jednak zrobić mi niespodziankę bo nagle, kiedy wzięłam łyk białego, doszłam do wniosku, że jest lepsze od każdego innego! Moja fascynacja nadal trwa ale to wcale nie oznacza, że zapomniałam o czerwonym. O co to, to nie ;). Zatem dzisiaj o ciekawym winie w bardzo rozsądnej cenie :).

Wino Dona Paula Los Cardos Malbec to wino godne uwagi. Czerwone i oczywiście wytrawne z pochodzenia Argentyna, a dokładnie region Mendoza. Zdecydowanie wino spokojne, jakościowe i wyrafinowane. W 100% wyprodukowane ze szczepu Malbec. Występuje w butelkach o standardowej pojemności 750 ml. Zawartość alkoholu wynosi 14%. Za butelkę trzeba zapłacić około 35 złotych.

Jakie jest Los Cardos Malbec?

  • To nie skomplikowane, bardzo świeże i mocno owocowy trunek. Zachwycie was piękny, głęboki czerwony kolor i bardzo intensywny bukiet gdzie dominują śliwki i wiśnie. W ustach pełne skupienie, cudowny, długi i aksamitny finisz. Idealnie nadaje się do dojrzałych serów, czerwonych mięs czy do potraw chińskiej kuchni.

Moja opinia?

  • Jedno z lepszych win w tej cenie. Zarówno lekkie ale i klasyczne. Bardzo oleiste więc nadaje się na wystawną kolację ;).

Źródło zdjęć: locusvini.pl

Leave a Comment