Wino Preignes Le Vieux Reserve Coteaux Du Libron Blanc 2014

Ostatnio naszła mnie ochota na wina białe. Osoby, które zaglądają na mojego bloga wiedzą, że lubuję się w czerwonych, głębokich i wytrawnych winach najlepiej z Chile ;). Jednak naszło mnie na zmiany, a to chyba za sprawą genialnego wina Les Maries Sauvignon Blanc La Baume, które miałam okazję opisywać tutaj. Moim największym zaskoczeniem było połączenie wina z czekoladą dlatego postanowiłam szukać dalej i przypadkiem trafiłam na wino Preignes Le Vieux Reserve Coteaux Du Libron Blanc 2014.

Domaine-Preignes-le-Vieux-Coteaux-de-Béziers-reserve-du-domaine-blancWino Preignes Le Vieux Reserve Coteaux Du Libron Blanc 2014 pochodzi z Francji,a dokładniej z regionu Langwedocja. Producentem wina jest Domaine Preignes le Vieux. Zawartość alkoholu to 12,5%. Preignes Le Vieux Reserve Coteaux Du Libron Blanc 2014 powstaje z czterech szczepów:

  • Vermenito,
  • Chardonnay,
  • Sauvignon,
  • Muscat.

Wino dostępne jest w butelce o standardowej pojemności czyli 750 ml. Cena za butelkę to około 30 złotych. Preignes Le Vieux Reserve Coteaux Du Libron Blanc 2014 jest winem delikatnym i świeżym. Zbudowane na podstawie czterech szczepów dzięki czemu jest mocno owocowe. W trakcie procesu winifikacji Preignes Le Vieux Reserve Coteaux Du Libron Blanc 2014 zostało poddane maceracji dzięki czemu wino jeszcze bardziej zyskało na aromacie i strukturze. Ciekawostką jest genialny smak – połączenie limonki z… warzywami! Idealnie nadaje się do deserów, owoców ale także do wędzonych ryb i grillowanych potraw.

Moja ocena?

Wino bardzo ciekawe, lekkie i orzeźwiające. Osobiście uważam, że najlepiej sprawdzi się do dań z grilla w upalny dzień ;).

Źródło zdjęć: wijngekken.nl

Leave a Comment