Wiosno, gdzie jesteś?

5Mam już dość zimy! Pewnie jak wszyscy, dlatego wyczekuję z ogromną niecierpliwością wiosny. Kiedy będę mogła jeździć na moim rowerze? No kiedy?

Mój nowy rower

2
Marzenie..

Marzy mi się biały, klasyczny miejski rower. I tej wiosny spełnię to marzenie! A wiecie, że jeżdżąc na rowerze w ciągu godziny spalamy od 300 do 600 kcal? Ile to dań mojej ulubionej kuchni włoskiej bez wyrzutów sumienia…  A ile dobrodziejstw zdrowotnych niesie ze sobą jazda rowerem! Udowodniono, że osoby, które regularnie jeżdżą na rowerze poprawiają funkcjonowanie swojego układu krążenia i serca, wyrabiają mięśnie i świetnie się przy tym relaksują. Do tego zgrabna pupa, jędrne uda. Zaczynam aktywniej żyć, odstawiam autobus. Rower wyjdzie zdrowiej, taniej, szybciej i jeszcze raz zdrowiej. To teraz czekam tylko aż buchnie ciepłem!

Dlaczego wiosna nie przychodzi?

1
Gdzie jesteś?

Wszystko przez to, że nasze poczciwe bociany nie mogą wrócić do kraju. Dlaczego? Otóż w Libanie bardzo powszechne od kilka lat stało się zabijanie tych ptaków. Strzelanie do naszych narodowych bocianów traktuje się tu jako sport narodowy. Szok, no jak tak można? Celem takich niecnych poczynań jest zdobycie trofeum i pochwalanie się ni pośród znajomych. Oprócz dorosłych mężczyzn w polowaniach biorą też udział małe dzieci – nawet 10-latkowie. Co będzie w takim razie za kilka lat? Polska próbuje wysyłać wiadomości do szkół i innych placówek w Libanie by zaprzestać temu procederowi i mam nadzieję, że ten koszmar się skończy. Bo jak inaczej zacznie się wiosna? Bez bociana? Nie, to niemożliwe…

Leave a Comment