Włoski drink na bazie Aperolu

1Włosi nie tylko samym winem żyją. Lubią też inne alkohole. Polecam uwielbiany przez tę nację drink na bazie wina musującego oraz Aperolu o nazwie Aperol Spritz.

Słynny Aperol

2
Aperol-polecam

Drink o tej wdzięcznej nazwie włosi spożywają najczęściej na mieście, podczas spotkań czy zakupów. Bazą drinka jest aperol czyli bardzo populany we Włoszech alkohol. Aperol w dialekcie Weneckim znaczy Aperitiff. Charakteryzuje go unikatowy słodko- gorzki smak i piękny pomarańczowy kolor. Skąd jego unikalność? To sekretna receptura, niezmienna od wielu pokoleń, dokładnie od 1919 roku. W skład aperolu wchodzi kilkanaście gatunków ziół i korzeni, pomarańcza oraz rabarbar. Zawartosc alkoholu sięga w trunku 11%.

Równie słynny drink Aperol Spritz

3
jak słoneczna Italia

Szklankę typu long wypełniamy kostkami lodu, ja nigdy całej nie wypełniam, choć w upalne dni jak najbardziej zalecam! Do połowy szklanki wlewamy wino musujące w oryginale prosecco. Kolejno do ¾ objętości szklanki dolewamy wody sodowej gazowanej. Całość dopełniamy aperolem. Dekorujemy plasterkiem pomarańczy. Dodajemy kolorowa słomkę i parasolkę.

Pamiątki z Włoch

5
moje pamiątkowe kieliszki z Włoch

Co kupujecie na pamiątkę wyjazdu? Ja osobiście nie lubię za dużo zbędnych bibelotów w domu więc kupuję rzeczy użyteczne. Po pierwsze wiadomo- regionalne wina, ale w tym roku znajdzie się tez miejsce na pyszny aperol. Po drugie do wina oczywiście kieliszkiJ kupuję po dwie sztuki z wyjazdu, a później pijąc wino w długie wieczory wspominam słoneczny i wakacyjny czas. Także inna zastawa stołowa może się znaleźć u mnie w walizce powrotnej: szklanki, kubki czy talerze. Poza tym często przewożę regionalne produkty spożywcze- najczęściej sery długodojrzewające. Wiadomo, wino to zawsze najlepsza opcja pamiątkowa- nie zepsuje się podczas podróży i w domu zawsze się przyda!

Leave a Comment