Oremus Tokaj Furmint Mandolas

Skoro ostatnio tak się rozpisałam o nalewce z pigwy to dzisiaj postanowiłam napisać kilka słów o winie, które pachnie właśnie m.in. pigwą :)! Oremus Tokaj Furmint Mandolas to białe wino wytrawne, które pochodzi z Węgier. Jest to wino z rodzaju spokojnych, które zachwyca swoim smakiem i aromatem. Jak już wyżej wspomniałam wino Oremus Tokaj Furmint Mandolas pochodzi z Węgier, a dokładniej z regionu Tokaj. Jest wyprodukowane w 100% ze szczepu Furmint.

Jakie informacje znajdziemy w oficjalnym opisie na etykiecie?

5998835040108Oremus Tokaj Furmint Mandolas to niesamowite białe wino, które na długo zapadnie w 'podniebienie’. Należy do win z wyższej półki. Jest to bardzo rzadko spotykana klasa, a cena w stosunku do jakości za butelkę tego cuda jest wprost rozbrajająca. Za butelkę Oremus Tokaj Furmint Mandolas musimy zapłacić około 90 złotych. Znany w świecie winiarskim magazyn „Wine Enthusiast” także wypowiedział się na ten temat: „[…] jak na wino tej klasy, cena jest nadzwyczajna”. Oremus Tokaj Furmint Mandolas to wyjątkowo świeże, lekkie i mocno aromatyczne białe, wytrawne wino. Bardzo charakterystyczny jest tu mocno wyczuwalny akcent pigwy, moreli oraz jabłek. Wino ma piękny złoty kolor. Smak jest czysty i dojrzały. Idealna kompozycja z rześką cytrusową nutą. Finisz jest równi spektakularny jak początek. Długie, miękkie taniny z delikatną migdałową nutą.

Idealna para z Oremus Tokaj Furmint Mandolas?

Smakosze win polecają je do sałatek, owoców morza, ryb oraz drobiu. Temperatura podawania nie powinna przekroczyć 10 stopni.

Moja ocena to absolutnie 10/10 :). Lekkie, świeże i takie, że ma się ochotę na więcej. Zdecydowanie polecam :).

Źródło zdjęć: winezja.pl, global.rakuten.com

Leave a Comment