Barking Owl Shiraz – Australia

Co powiecie na charakterystyczne i intensywnie wytrawne, czerwone wino australijskie? Znalazłam w swojej mini winnicy wino Barking Owl Shiraz i pomimo że jest to moje pierwsze spotkanie z australijskim Shiraz to jestem zachwycona jego smakiem oraz aromatem! Zanim podam swoją prywatną opinię zapraszam do sprawdzenia oficjalnej etykiety.

imageWino Barking Owl Shiraz to wino, które pochodzi z Australii z regionu Gographe – zachodnia Australia. Barkling Owl Shiraz charakteryzuje się wyjątkowo dobrą strukturą i bardzo intensywnym aromatem. Główny bukiet tego wina to dwa połączenia; śliwki z jagodą oraz przyprawy korzenno pieprzowej. W smaku Barking Owl Shiraz wyraźnie wyczujemy owocową nutę śliwki z wiśnią, które są z lekko zaznaczoną taniną. Wino należy do długich oraz złożonych w odbiorze. Barking Owl Shiraz leżakuje przez okres 12 miesięcy w beczkach z francuskiego dębu. Wino jest gotowe do spożycia z dniem zakupu jednak jest to wino dojrzewające – około pięć lat. Barking Owl Shiraz dostępne jest w butelce o standardowej pojemności 750 ml. Zawartość alkoholu wynosi 14%. Wino to sugeruje się serwować z jagnięciną, kaczką, a także wołowiną. Jest to wino ze średniej półki cenowej. Można je kupić za około 59 złotych.

Moja prywatna opinia?

Wino Barkling Owl Shiraz to wino dla osób, które są fanami win czerwonych, wytrawnych. Długi finisz i intensywność smaku zapewnia niesamowite doznania. Znajdziecie tu wszystko to czego oczekuje się po dobrym czerwonym, wytrawnym winie. Zdecydowanie polecam zaopatrzyć się w to wino na elegancką kolację lub ważne uroczystości.

Źródło zdjęć: oz4u.eu, .crackawines.com.au

Leave a Comment